“Mortal Kombat”: Ed Boon, Scorpion’un ünlü cümlesinin hikâyesini anlattı

Video oyun dünyasının kült dövüş oyunu Mortal Kombat, on birinci versiyonuyla bu ay geri dönüyor. Oyunun yaratıcılarından Ed Boon, Game Informer’a verdiği röportajda serinin popüler karakteri Scorpion’un ünlü cümlesi “Get over here!”ın çıkış hikâyesini anlattı.

Yeni oyunun tanıtımı için son zamanlarda birçok röportaj veren Boon, karakterlerin orijinlerine dair ilginç detaylar paylaşarak bir nostalji yaratmayı da ihmal etmiyor. Oyunun tutkunları 1992’den bu yana Mortal Kombat evreninin baş karakterlerinden biri olan Scorpion’un özel hareketini yaptığı sırada bağırdığı “Get over here!” (Buraya gel!) cümlesine konsolun başında eşlik ediyor. Game Informer’a verdiği röportajda Ed Boon bu cümlenin çıkışını şöyle anlatmış:

“Bunu ilk defa anlatıyorum. Bu cümle aslında Mortal Kombat öncesinde üzerine çalıştığım son oyun olan High Impact Football’dan bir alıntı. Oyunda maç bittiği zaman sporcular bir sürü saçma cümleyi bağırarak söylüyordu. Ben de hâlâ bu moddaydım, High Impact Football’da bağıran sporculardan biriydim. Bu sebeple Scorpion’un da aynı şekilde bağırmasını istedim.”

NetherRealm Studios’un 23 Nisan’da Warner Bros. bünyesinde yayınlayacağı Mortal Kombat 11 oyununun fragmanı da aşağıda.

Yükleniyor...