“MTV Cribs” bu kez futbolcu evlerini gezecek

MTV’nin 2000’den bu yana ünlü isimlerin evlerini keşfe çıktığı programı MTV Cribs,  salgın döneminde futbolcularla özel bir seriyi hayata geçiriyor. 

Otro Studios’un prodüksiyonunu üstlendiği seri; futbolcuların günlük rutinlerine, kendilerini nasıl fit tuttuklarına ve buzdolaplarında neler sakladıkları gibi detaylara odaklanacak. Yapımcılar çekimler için oyunculara yol gösteren bir plan hazırlamış ve yıldız futbolcular da bu plana sadık kalarak kendilerini kayıt altına almış. Serinin adı MTV Cribs: Footballers Stay Home ve ilk bölüm 1 Haziran günü 180 ülkede aynı anda yayımlanacak.

Seride yer alacağı açıklanan konuklar da epey ilgi çekici: Arsenal’den David Luiz ve Pierre-Emerick Aubameyang, Manchester United’dan Jesse Lingard ve Andreas Pereira, Borussia Dortmund’dan Axel Witsel ve 2017 FIFA Yılın Kadın Futbolcusu ödülünün sahibi Barcelonalı Lieke Martens. 

MTV International’dan Kerry Taylor ve Craig Orr ile Otro Studios’dan Matt Wilkinson’un ortaklaşa yürüttüğü sürecin sonunda ortaya çıkan programı merakla bekleniyor. Orr, MTV’nin kült yayınlarından biri olan MTV Cribs’i devam ettirmeleri sayesinde, karantinada spor özlemi yaşayan ve fit kalma yöntemi arayanlara bir karşılık vermeyi umduklarını söyleyerek durumu özetliyor.

Mariah Carey’den Tony Hawk’a, Ozzy Osborne’dan LeAnn Rimes’a, Carmelo Anthony’ye birçok yıldız ismin evlerini açtığı MTV Cribs, geride kalan yirmi yılda kimi tartışmalara da sebep olmuştu. 50 Cent’in garajında sergilediği üç Ferrari’nin aslında çekimler için kiralanmış olduğunun ortaya çıkması, Kim Kardashian’ın kendi evi olarak annesinin evini gezdirmesi ve Ja Rule bölümünü izleyen ev sahibinin “evin içine verilen zarar” sebebiyle müzisyene dava açması gibi olaylar, MTV Cribs denince hafızalarda canlanan olaylar arasında.

Yazı: Can Özsoy