“MTV Unplugged” evden eve devam ediyor

MTV karantina zamanınıza yeni serisi “MTV Unplugged at Home” ile eşlik etmek istiyor. Sanatçıların evlerinden kaydettiği performanslar MTV’nin resmi Unplugged sayfasından ve YouTube, Instagram ve Twitter hesapları üzerinden yayımlanmaya başladı. Şimdiye kadar Alessia Cara, Shaggy, Jewel, Melissa Etheridge, Wyclef Jean, JoJo gibi isimlerin yer aldığı seriye, sonradan açıklanacak birçok sanatçı daha dahil olacak. 

Sanatçılar akustik performansları ile dinleyicilere rahat ve huzurlu bir ortam sağlamayı hedefliyor. Performans serisi, insanları salgın döneminde motive etmek ve fiziksel mesafeyi desteklemek amaçlı sosyal medya kampanyasına da ismini veren #AloneTogether hashtag’i ile birlikte düzenli olarak devam edecek. 

Yapılan açıklamada dünyaca ünlü sanatçılara ek olarak, çeşitli ülkelerden yerel sanatçıların performanslarının da paylaşılacağı vurgulandı. MTV Unplugged, 1989’dan bu yana Nirvana, Bob Dylan, Bon Jovi, Lauryn Hill, Bruce Springsteen, Mariah Carey, Adele, Pearl Jam ve daha birçok sanatçının akustik performansına yer vermiş ve birçoğu ile hafızalara kazanmıştı. 

Yazı: Can Özsoy