Mudhoney’den Ebo Taylor’a, Le Guess Who? 2018 programı yine göz kamaştırıyor

Hollanda’nın Utrecht şehrinde gerçekleşen Le Guess Who? festivali, yine geniş ufukları bir araya getiren bir programla karşımıza çıkıyor. Festivalin bu yılki konuk küratörleri ve programdan tam 77 isim açıklandı.

Geçtiğimiz yıl medya partneri olduğumuz ve Bant Mag.’ın ilk İngilizce sayısını hazırladığımız Le Guess Who?, merakla beklenen 2018 programına dair ilk açıklamayı nihayet yaptı. Son yıllarda konuk küratörlerin programlarıyla da takip etmesi iyice keyifli bir hâl alan festival, bu yıl da heyecan verici isimlerin programlarına yer verecek. Bu yılki LGW? küratörleri, geçtiğimiz yıllarda festivalde unutulmaz anlara imza atmış olan Moor Mother, Shabaka Hutchings, Devendra Banhart ve son olarak Cannes Film Festivali’nde yaptığı açıklamalarla da gündeme gelen yönetmen ve aktivist Asia Argento.

Moor Mother’ın küratörlüğünü üstlendiği programda Art Ensemble of Chicago,  Islam Chipsy & EEK, Saul Williams & King Britt ve Beverly Glenn-Copeland bulunuyor. Shabaka Hutchings’in LGW? takvimine dahil ettiği isimler arasında Kojey Radical, Bo Ningen, Kadri Gopalnath ve kendi grubu Sons of Kemet var.

Devendra Banhart’ın konukları arasında efsane isimler var: Vashti Bunyan, Shintaro Sakamoto, Gigi Masin ve Ebo Taylor. Merakla beklediğimiz Asia Argento programından da ilk açıklanan isimler Psychic Ills, Lydia Lunch’s Big Sexy Noise, Vera Sola ve The Breeders oldu.

Festivalde sahne alacağı açıklanan diğer isimler de tam anlamıyla nefes kesici. 8-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Le Guess Who?’da izleyeceğimiz grup ve müzisyenler arasında Mudhoney, Colin Stetson, Ammar 808, Meridian Brothers, Oliver Coates, Hailu Mergia ve Kikagaku Moyo gibi isimlerle birlikte son dönemde birçok farklı albümde de seslerini duyduğumuz klarnet virtüözü Cüneyt Sepetçi de bulunuyor. Ayrıca Jerusalem In My Heart ve Circuit Des Yeux tarafından festivalin özel davetiyle galasını yapacak olan iki özel proje de Le Guess Who? programında.

Biletler ve programa dair daha fazla detay için buraya tıklamanız yeterli.