Ne dinlesek?: In Hoodies – “Remains”

15 Kasım akşamı Bant Mag Havuz / Bina’da Backstage by German Legend konser serisinin başlatacak In Hoodies konseri öncesinde, kendisinin geçtiğimiz yaz yayınladığı son teklisi “Remains” ile ısınıyoruz.

2015 yılında She Got Caught isimli ilk teklisiyle hayatımıza giren, takip eden sene yayınladığı ilk albümü A Lunar Manoeuvre ile ise kulaklıklarımızdaki yerinin kalıcı olacağını hissettiren In Hoodies, Bursa çıkışlı Murat Kılıkçıer’in indie ve alternatif rock evrenlerinde gezindiği müzik projesinin ismi. İlk albümden sonra gelen Coo Coo gibi teklilerin yanı sıra Circling the Cage isimli bir de EP yayınlayan In Hoodies, ikinci stüdyo albümü Recalibrated Expectations’ı ise geçtiğimiz baharda, Mart ayında yayınladı. Beşinci senesine girmeye hazırlanan müzik yolculuğunda, çok iyi bildiği ve özümsediği 90’lar alternatif ve indie rock seslerini, karanlıkta hayal kurmayı ve umuda sarılmayı iyi bilen birinin hayal gücünden çıkmış olduğu hissedilen sözlerle taçlandıran In Hoodies, aynı zamanda özellikle albüm kapaklarında ve zaman zaman videolarında da karşımıza çıkan, çeşitli görsel sanat disiplinlerinden isimlerle iş birliği yaptığı projeleriyle de adında söz ettiriyor.

Backstage by German Legend konser serisi önümüzdeki aylarda farklı şehirlerde ve mekanlarda devam ediyor olacak. 15 Kasım’da Bant Mag Havuz/Bina’da gerçekleşecek In Hoodies performansından sonra seride 23 Kasım akşamı Eskişehir Social’da sahneye çıkacak Ankaralı rock grubu Al’York ve henüz açıklanmayan başka isimler var. Gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın!