Neil Gaiman, ''Sandman'' için başrol adaylarını açıkladı: Benedict Cumberbatch ve Tom Hiddleston

Sandman serisinin yaratıcısı Neil Gaiman, Joseph Gordon-Levitt ve David Goyer ortaklığıyla gelecek Sandman filmi hakkında açıklamalarda bulundu. RadioTimes’ın sorularını yanıtlayan Gaiman, Morpheus rolü için aklına gelen ilk isimlerin Benedict Cumberbatch ve Tom Hiddleston olduğunu dile getirdi.

”Bugüne kadar birçok kez Sandman filmi yapmak isteyenler oldu fakat içime sinen bir ekiple karşılaşamadım” diyen Gaiman, Gordon-Levitt ve Goyer’e filmle ilgili inancının tam olduğunu ve Sandman hayranlarının filmle ilgili içlerinin rahat olması gerektiğini söyledi. Kötü bir Sandman filmi olmasındansa bir Sandman filmi olmamasını tercih edeceğini vurgulayan Gaiman, Gordon-Levitt’in gerçek bir Sandman  tutkunu olduğunu ve filmin çizgi romanlara yakın bir şekilde kurgulanacağını belirtti.

Morpheus karakterini kimin canlandıracağının henüz belli olmadığını söyleyen Gaiman, Sherlock dizisini ilk izleyişinde Benedict Cumberbatch’in bu karakter için en ideal isim olduğunu düşündüğünü itiraf etti. Tom Hiddleston’ın da rol için aklına gelen önemli adaylardan biri olduğuna değinen Gaiman, internette gördüğü kimi paylaşımlarda Sandman hayranlarının da başrol için Benedict Cumberbatch’i istediğini okuduğunu ifade etti.

Yeni bir senaryo taslağının kendisine bir hafta içinde ulaşacağını söyleyen Gaiman, filmle ilgili çok heyecanlı olduğunun ve yoldaki Sandman filmi için iyi hisler içinde olduğunun altını çizdi.