Neil Gaiman'ın kült çizgi romanı "Sandman", yeni bir seriyle ağustosta dönüyor

Fantastik edebiyatın ikonik figürlerinden Neil Gaiman’ın kült serisi Sandman, yeni yayınlarla ağustos ayında geri dönüyor. The Sandman Universe ismini taşıyacak seriden kimi detaylar ve görseller paylaşıldı.


DC Comics ve alt kuruluşu Vertigo tarafından yayımlanacak seri beş kitaptan oluşacak. Neil Gaiman’ın Nalo Hopkinson, Kat Howard, Dan Watters ve Si Spurrier iş birliğiyle yazdığı The Sandman Universe #1, 8 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak. Ardından eylül ayında her biri söz konusu dört yazar tarafından kaleme alınmış The Dreaming ve The House of Whispers ve ekim ayında da Lucifer ve Books of Magic piyasaya sürülecek. Söz konusu kitaplarda Sandman aleminde karşımıza çıkan Lucien, Matthew the Raven ve Lucifer gibi karakterlerle birlikte birçok yeni karakter de ilk kez karşımıza çıkacak.

The_Sandman Universe #1- cover by Jae Lee_5a985482395dd2.47094392

Seriyle ilgili daha fazla detay, Vertigo’nun yarın Emerald City Comic Con’da yapacağı panelde paylaşılacak. Sandman‘in ilk yayınının üzerinden otuz yıl geçmesi şerefine kurgulanan The Sandman Universe‘te yer alacak kimi karakterlerin tasarım aşamalarını gösteren taslak çizimler aşağıda görülebilir.

s1
s2
s3
s4
s5