Neil Young arşivinden çıkan bir kayıp albüm: “Johnny’s Island”

Son yıllarda arşivini kazarak daha önce yayımlanmamış kayıtları albümleştiren Neil Young, bir sürprizle daha çıkageldi. 1982’de Honolulu, Hawaii’deki Commercial Recorders stüdyosunda kaydedilen ve hiçbir zaman paylaşılmayan Johnny’s Island albümü yolda.

Bu yıl Road Of Plenty ismini verdiği bir başka albümde 80’lerde yaptığı kayıtları derleyeceğini açıklayan Neil Young, bu dönemden başka güzellikler de çıkarmaya devam edecek anlaşılan. Müzisyen, diskografisinin en “pop” işlerinden biri olan Trans’le aynı yıl ve aynı ekiple kaydedilen Johnny’s Island’ın şu sıralar Neil Young Archives bünyesinde elden geçirildiğini söylüyor. Albümde “Big Pearl”, “Island In The Sun”ve “Love Hotel” gibi daha önce hiç duyulmamış Neil Young parçalarının yanı sıra kimi tanıdık tınılar da yer alacak.

1995’te verdiği bir röportajında bu albümden bahseden Neil Young, Island In The Sun ismini kullanmıştı. O dönem Geffen Records’a Trans’tan önce bu albümü önerdiklerini anlatan Young, bu kayıp albümü “yelkencilik, adalar ve deniz hakkında tropik şarkılar” sözleriyle tanımlamıştı. Aynı röportajda bu albümde yer almasını planladıkları kimi şarkıların Trans’e dâhil edildiğinden bahsetmişti.

Way Down in the Rust Bucket

Yaklaşmakta olan bir diğer Neil Young nostaljisi de 1990 yılından. Bir konser filmi ve konser albümü olarak gelmekte. Way Down in the Rust Bucket, Neil Young & Crazy Horse’un Santa Cruz’da verdiği bir konserin kaydı. Çoğunlukla o yıl çıkan Ragged Glory albümünden şarkılar içeriyor.

Yükleniyor...