Neil Young’ın bu yılki yardım etkinliğinde Metallica, Roger Waters, Norah Jones ve nicesi sahne alacak

Neil Young’ın eski eşi Pegi Young’ın kurucularından biri olduğu yardım kuruluşu The Benefit School’a gelir elde etmek için her yıl organize ettiği etkinlikte bu sene sahne alacak isimler belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde yeni albümünün ilk single’ını yayınlayan Metallica, country efsanesi Willie Nelson, Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, bu yıl sekizinci stüdyo albümünü yayınlayacak olan My Morning Jacket, dokuz Grammy ödüllü Norah Jones, eski Crazy Horse üyesi Nils LofgrenNeko Case, k.d. lang ve Laura Veirs’in yeni projesi case/lang/veirs, uzun zamandır pek ortalıkta gözükmeyen Dave Matthews ve yeni neslin dikkat çeken garaj rock gruplarından Cage The Elephant, bu seneki etkinlikte sahne alacak isimler. California’daki Shoreline Amphitheater’da 22 ve 23 Ekim’de gerçekleşecek etkinlik, bu sene tam otuzuncu kez düzenleniyor.

Metallica geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni single’ı “Hardwired”ı dün Minneapolis’te ilk kez çaldı. Performansın videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.