Nesiller boyu “Kingsman”

Kingsman serisinin yönetmeni Matthew Vaughn’ın kurucusu olduğu yapım şirketi Marv Group’tan gelen haberlere göre Kingsman ajanlarının maceralarını konu edecek tam yedi yeni film üzerine çalışılıyor.

Marv Group’un CEO’su Zygi Kamasa, şu anda yapım sürecinde olan bir Kingsman dizisi ve bunun haricinde senaryo aşamasında olan, aynı evrende geçecek yeni hikâyelerin sinyallerini verdi.

Peki bu Kingsman bolluğu nereden çıktı?

Kamasa, salgınının film endüstrisindeki çatlakları görünür kıldığını ve 20-30 yıldır süregelen sistemin artık değişmesi gerektiğini belirtiyor. Bu değişikliğin, seyircilerin artık sinemaya gitmemesi anlamına gelmediğini ancak esnekliğin endüstri için çok önemli olduğu görüşünde. Anlaşılan o ki, Kingsman serisi için atılan adımlar, Kamasa’nın sözünü ettiği bu yeni düzenlemelerin bir parçası.

Başrollerini Colin Firth ve Taron Egerton’ın paylaştığı Kingsman: The Secret Service (2014) ve Kingsman: The Golden Circle (2017), Gary ‘Eggsy’ Unwin karakterinin bir casusluk örgütüne katılma sürecini konu etmekteydi.

Yaklaşan iki spin-off

Yoldaki ilk film olan The King’s Man, önceki iki yapıma spin-off hikâyesi olarak eklenecek. Kadrosunda Ralph Fiennes, Daniel Bruhl, Stanley Tucci, Gemma Arterton, Matthew Goode ve Aaron Taylor-Johnson yer almakta ve 2021’de vizyonda olması planlanıyor.

İsmi bilinen bir diğer spin-off da Kingsman: The Blue Blood. Henüz yapım aşamasında olan bu film, ABD’deki bir ajan örgütlenmesine odaklanacak. Channing Tatum, Jeff Bridges ve Halle Berry’nin kamera karşısına geçeceği konuşuluyor.

Yazı: Biçem Kaya