Netflix, “The OA” dizisinin sona erdiğini duyurdu

2016’da yayınlanan ilk sezonuyla övgüler toplayan Netflix dizisi The OA, geçtiğimiz mart ayında ikinci sezonuyla geri dönmüştü. Ancak fantastik dramanın ömrü iki sezonla sınırlı kaldı.

Brit Marling ve Zal Batmanglij ikilisinin yaratıcısı olduğu dizi, ölüm ve yaşam arasındaki sınır ve kişilik gibi konuları kafa karıştırıcı bir anlatıyla masaya yatırıyordu. Plan B Entertainment ve Netflix ortaklığıyla çekilen dizinin oyuncu kadrosunda Brit Marling’le birlikte Riz Ahmed, Alice Krige, Jason Isaacs ve Zendeya gibi isimler bulunuyordu.

Dizinin iptaliyle ilgili açıklamalarda bulunan Netflix’in orijinal içeriklerinden sorumlu Cindy Holland, Marling ve Batmanglij’in gözü pek vizyonları ve benzersiz sanatsal yaklaşımlarıyla The OA’in kendileri için de en özel yapımlardan biri olduğunu söyledi. Dizinin 16 bölümüyle de gurur duyduklarını belirten Cindy Holland, yaratıcı ekiple farklı projelerde çalışmak için sabırsızlandıklarını da sözlerine ekledi.

Brit Marling de bu açıklamanın ardından dizinin hayranlarına seslendiği bir mektup paylaştı: “Zal de ben de bu hikâyeyi sonlandıramadığımız için derin bir üzüntü içindeyiz. Haberi duyduğum anda ağlamaya başladım.” Dizinin yazım sürecine dair de deneyimlerine mektubunda yer veren Marling, “gerçek” dünya hakkında bir şeyler yazmanın, bu dünyanın içinde özgür hissetmezken çok zor olduğuna değindi. Bu anlamda The OA dizisinin kendisi için farklı bir dünyaya adım atma imkânı sunduğunu söyleyen Marling’in mektubunun tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.