“Mindhunter”ın ikinci sezonundan ilk kareler

Seri katillerin zihinlerinin karanlık köşelerini ele alan Netflix dizisi Mindhunter, ikinci sezonuyla 16 Ağustos’ta dönüyor.

David Fincher’ın yapımcılarından biri olduğu dizi, 2017’de yayınlanan ilk sezonuyla Netflix’in en çok ilgi gören orijinal yapımları arasında yer almıştı. İkinci sezondan ilk görüntüleri yayınlamak için ilginç bir metot seçen Netflix, ilk olarak bazı basın mensuplarıyla dizinin yeni sezon fragmanını ve yeni bölümlerden çeşitli fotoğrafları paylaştı. Mindhunter için yaratılan sayfada ziyaretçilere kısıtlı süre verildi ve 200’ü aşkın fotoğrafın bir kısmı daha sonra internetteki yerini aldı. Fragman içinse bekleyiş sürüyor. (Bu arada önemli detay: bu fragmanda ilk sezonun dikkat çeken karakterlerinden Ed Kemper da var.)

Fotoğraflar ikinci sezona dair birçok ipucu da ele veriyor. David Fincher’ın iki yıl önceki röportajlarında dillendirdiği Atlanta’daki çocuk cinayetlerini işleme planları yeni sezonla birlikte gerçekleşiyor. Fotoğraflardan birinde, FBI ajanı Holden Ford’un elinde, üzerinde “Atlanta” yazan bir dosya var.

Dizinin yeni bölümlerinde karşımıza çıkacak seri katillerden biri de Charles Manson olacak. Manson’ı dizide canlandıran Damon Herriman, Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood’un da da aynı karakteri oynuyor. Harriman’ın Mindhunter’daki Charles Manson performansına ilk bakış da Netflix’in paylaştığı fotoğraflar arasında mevcut. 

Sinefillerin favori platformlarından Rotten Tomatoes’dan ilk sezonuyla yüzde 96 puan alan Mindhunter’ın sekiz bölümlük ikinci sezonundan paylaşılan fotoğraflardan bir seçki aşağıda.