“Adventure Time”ın yaratıcısının yeni harikalarından fragmanlar

Pendleton Wardun gerçeküstülüklerle dolu, garip ve eğlenceli dünyasının yeni ürünlerinden peş peşe fragmanlar geldi.

10 sezonun ardından final yapan Adventure Time’ın, HBO Max’te yayımlanacak dört bölümlük Adventure Time: Distant Lands’le geri döneceği duyurulmuştu. “BMO”, “Obsidian”, “Wizard City” ve “Together Again” isimli birer saatlik bu özel bölümler, mayısta ekranlarda olacak. Serinin ilk tanıtım videosu epey kısa olsa da Adventure Time kılıcından herkesi bir çırpıda selamlıyoruz. 

Pendleton Ward’un bu özel bölümlerin yanında, yeni serilerle de sevindireceğini müjdelemiştik. Ward, Bravest Warriors’un kahramanlarından mavi bir kedi ve uğur böceği kırması olan “Catbug” karakterini izleyeceğimiz seri için çalışmalarına devam ederken, Netflix de Ward’un yaklaşan The Midnight Gospel serisinden yeni bir fragman yayımladı.

The Midnight Gospel, Duncan Trussell ve Ward ortaklığının ürünü. Seri, Trussell’in ünlü komedi podcasti Duncan Trussell Family Hour‘dan ilham alıyor ve ölmekte olan dünyalardan gelen varlıklarla röportaj yapabilmesini sağlayan çok merkezli bir simülatöre sahip uzay yayıncısı Clancy’nin gizemli maceralarına odaklanıyor. Clancy, yaşam, ölüm ve daha birçok şey hakkında varoluşsal sorulara yanıtlar arıyor. Duncan Trussell Family Hour’dan da bölümler içerecek olan seri, Netflix’in cüretkâr animasyonu Big Mouth’un da arkasındaki animasyon stüdyosu Titmouse tarafından hazırlanıyor. Yeni fragman, Ward’un akıllara durgunluk veren dünyasının bu kez tamamen çığrından çıktığını gösteriyor. 

Sekiz bölümlük fantastik seri, 20 Nisan’da Netflix’te olacak.

Yazı: Mine Metin