David Fincher’ın altı yılın ardından çektiği ilk film “Mank”ten görseller

Fight Club, Se7en, Gone Girl, The Social Network gibi filmleriyle dönemine bariz kalıcı izler bırakmış David Fincher, yeni filmi Mank’ten ilk fotoğrafları paylaştı. Gary Oldman, Amanda Seyfried ve Lily Collins’i bir araya getiren film seyirciyi eski Hollywood’un ihtişamlı ve entrikalı günlerine götürecek. 

David Fincher’ın babası Jack Fincher’ın kaleme aldığı Mank; ünlü Hollywood senaristi Herman J. Mankiewicz’in, Citizen Kane senaryosunu Orson Welles’e yetiştirme çabasını konu ediyor. Filmde Oscar ödüllü yazarı Gary Oldman canlandırıyor. Kadronun geri kalanında ise; Full Metal Jacket’tan Arliss Howard, Ozark dizisinden Tom Pelphrey, Sense8’ten Tuppence Middleton, Victoria’dan Ferdinand Kingsley ve The Souvenir filminden Tom Burk’ü görüyoruz. 

Mank, David Fincher’ın Gone Girl’den bu yana geçen altı yılın ardından çektiği ilk film olacak. Mindhunter ve Love, Death & Robots gibi ilgiyi mıknatıs gibi üzerine çeken serilerle Netflix kataloğundaki yerini koruyan Fincher, Mank’in ardından 1974 yapımı Chinatown’ın yeniden çekimi için kamera arkasına geçecek. Sonbaharda vizyona girecek Mank’in, psikolojik gerilim meraklılarının favori dizilerinden Mindhunter’ın üçüncü sezonunu askıya aldıran proje olduğunu da biliyoruz. 

Yazı: Cansu Çubukçu