“Friends” reunion bölümüne dair bu kez haberler iyi değil

HBO Max’te yayımlanacağı duyurulan fakat küresel salgın sebebiyle çekimleri ertelenen Friends reunion bölümüne dair kafa karıştırıcı haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak çekimlerin yaz sonuna kadar tamamlanmış olacağı WarnerMedia Entertainment Başkanı Bob Greenblatt tarafından duyurulmuştu. Şimdiyse dizinin Rachel Green’i Jennifer Aniston’ın fikrinin değiştiği yönünde söylentiler gündemde.Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc ve David Schwimmer’la yıllardır beklenen buluşmaya katılmak konusunda Aniston’ın yaşadığı kararsızlık ilk olarak ABD merkezli magazin yayını Star tarafından paylaşıldı. İsmi verilmeyen kaynaklara göre, reunion bölümünün senaryosunu bir fiyasko olarak tanımlayan Aniston, projeye katılmaya onay verdiği için büyük pişmanlık yaşıyor. 

Henüz Aniston ya da temsilcilerinden haberlere ilişkin bir açıklama gelmese de 16 yıl sonra Friends ekibini bir arada görmek için heyecanlananların tadını kaçıran söylentiler bunlarla da sınırlı değil. 10 sezon süren hit dizide Chandler Bing rolüyle izlediğimiz Matthew Perry’nin de şu sıralar uyuşturucu bağımlılığı sebebiyle çekimlere katılabilecek mental durumda olmadığı konuşuluyor. Diğer başrol oyuncuları Perry’ye kendini toplaması yönünde yardımcı olmaya çabalasa da Perry’nin ruhsal sağlığının kamera karşısına geçmeye elverişli olmadığı anlaşılıyor.

Böylesine büyük kitlelere ulaşmış ve güzel anılarla hafızalarda yer etmiş yapımların aradan 15-20 yıl geçtikten sonra geri dönme çabalarında şimdiye kadar iyi bir sonuç gördüğümüzü hatırlamıyoruz. Belki tüm bunlar Friends’in de olduğu gibi bırakılması konusunda birer işarettir, ne dersiniz sevgili yapımcılar?