Netflix’in Nijerya’da geçecek yeni filminde başrol Anthony Mackie’nin

Marvel sinematik evreninin Falcon’ı olarak tanıdığımız Anthony Mackie, Netflix’in yeni orijinal filmi The Ogun’ın başrolünü üstlenecek. Mackie, bir diğer Netflix yapımı bilim kurgu filmi IO’da beraber çalıştığı Jason Michael Berman ile yapımcı koltuğunu paylaşacak. Berman’ın filmografisinde The Last Days of American Crime ve Burning Sands gibi başarılı işler var.

Mackie, filmde nadir görülen bir hastalığa yakalanan kızını iyileştirebilmek için Nijerya’ya götüren Xavier Rhodes karakterini canlandıracak. Yolculuk sırasında kızı kaçırılınca, Xavier onu kurtarabilmek için Nijerya’nın yeraltı suç dünyasıyla tanışmak ve mafyayla mücadele etmek zorunda kalacak. 

The Dark Knight Rises, Law & Order, NCIS gibi yapımlarda dublör olarak çalışmış Madison Turner, filmin senaryosunu yazan isim. Turner, üç yıl önce biyografik film 6 Below: Miracle on the Mountain’la senaristlik kariyerine start vermişti. The Ogun ikinci uzun metrajı olacak. Yönetmenin kim olacağını henüz bilmiyoruz.

Anthony Mackie’nin Netflix kataloğu

Netflix yapımcılarının favori aktörlerinden biri olan Anthony Mackie, şimdiye dek platformun ses getiren birçok yapımında rol aldı.

IO (2019)

Ölmekte olan dünyayı kurtarmaya çalışan genç bir bilim insanı ve dünya yok olmadan gezegeni terk etmeye çalışan bir karakteri kesiştiren bilim kurgu filmi.

Black Mirror (2019)

2019 yazında Netflix’teki yerini alan beşinci Black Mirror sezonunun açılış bölümü “Striking Vipers”ın başrolünde Mackie’yi izlemiştik. Bölüm, sanal gerçeklik tabanlı bir dövüş oyununda karakterleri aracılığıyla tutkulu bir aşk yaşamaya başlayan iki arkadaşı konu ediyordu.

Point Blank (2019)

Joe Lynch’in yönettiği aksiyon filmi, bir acil servis hemşiresi ve azılı bir suçlunun hayatlarını tehdit eden yozlaşmış polislere karşı güçlerini birleştirmesi hakkında.

Altered Carbon (2020)

Netfix’in en yüksek bütçeli prodüksiyonlarından biri olan Altered Carbon’un baş karakteri Takeshi Kovacs’ı ikinci sezonda Anthony Mackie canlandırmıştı. Beklentilerin uzağında kalan dizi, ikinci sezonun ardından iptal edildi.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz