Netflix’in zaman yolculuğu filmi “See You Yesterday”den fragman

Yönetmenliğini Spike Lee’nin himayesi altındaki genç sinemacı Stefon Bristol’ın üstlendiği yeni Netflix filmi See You Yesterday, çarpıcı bir zaman yolculuğu hikâyesi işliyor.

Spike Lee’nin aynı zamanda yapımcılığını üstlendiği film, ağabeyi polis tarafından öldürülen C.J. ve arkadaşı Sebastian’ın zaman yolculuğu yaparak bu olayı engelleme girişimlerini konu ediyor. Daha önce çeşitli kısa filmler ve televizyon yapımlarında kamera arkasına geçen Bristol’ın ilk uzun metrajı olan film, ABD’de polislerin 2014 yazında işlediği benzer cinayetlerden ilham alarak yazılmış. Bristol senaryoyu yazdığı dönemde gerçekleşen bu olayların filmin akışını değiştirdiğini ve birlikte çalıştığı profesörlerin de polis şiddetini bu filmin teması haline getirmesi konusunda kendisini desteklediğini belirtiyor.

Oyuncu kadrosunda Eden Duncan-Smith, Dante Crichlow ve Marsha Stephanie Blake gibi isimlerin yer aldığı filmden paylaşılan ilk fragman aşağıda. Prömiyerini 3 Mayıs’ta Tribeca’da yapacak film, 17 Mayıs’ta Netflix’teki yerini alacak.