Netflix’in Osmanlı dizisi “Rise of Empires: Ottoman”dan ilk fragman

Hakan: Muhafız, Atiye ve yayın tarihi henüz belli olmayan Aşk 101 gibi Türkiye yapımı dizilerin ardından, Netflix’in Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethini anlatan yeni yapımı merakla bekleniyordu. Belgesel ve kurmaca türlerini harmanlayan büyük prodüksiyonlu Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020’de Netflix üzerinden 190 ülkede izlenebilecek. 

Daha önce adı Ottoman Rising olarak duyurulan 6 bölümlük dizi, Karga Seven Pictures ve STXtv’nin ortak yapımı. Fatih Sultan Mehmet’e Cem Yiğit Üzümoğlu’nun hayat verdiği serinin kadrosunda Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor. Prof. Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan dizinin yönetmen koltuğunda 40 ve Takım: Mahalle Aşkına! gibi filmleriyle tanıdığımız Emre Şahin oturuyor. Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen yarı belgeselin anlatım kısımlarını Tywin Lannister olarak tanıdığımız Charles Dance’ten dinleyeceğiz!

Orijinal dili İngilizce olan dizinin yayınlanmasına 10 gün kala Netflix Türkiye hesabının paylaştığı fragman hemen aşağıda.

Yazı: İlayda Tenim