Netflix’ten bol kostümlü ve entrikalı 19. yüzyıl dizisi: “Bridgerton”

Grey’s Anatomy’nin yaratıcısı Shonda Rhimes’ın Netflix’le anlaşmasının ardından gelen ilk dizisi Bridgerton, gizem ve entrika dolu bir dönem yapımı. Taze fragmanın sorduğu soru Lady Whistledown’un kim olduğu.

8 bölümden oluşacak dizide Lady Whistledown’a Julie Andrews hayat veriyor. Dizi, hikâyesini Julia Quinn’in yazdığı aynı isimli roman serisinden alıyor. Bridgerton ailesinden aşkı bulmaya çalışan sekiz kardeşi konu eden dizide, dedikoduların nabzını tutan gizemli yazar Lady Whistledown, bilgiye erişim hızıyla kasabada kimliği hakkında büyük bir merak uyandırıyor. Müzik seçimleriyle de kalp atışlarımızı hızlandıracak dönem dizisi, Lady Whistledown’un gözünün her zaman üzerimizde olacağını ama bizim onun kim olduğunu asla öğrenemeyeceğimizi akıllara kazıyor. Dizinin şaşalı açılışından, 19. yüzyıla uygun kostümlerin gözleri alacak parıltısına kadar her detay Rhimes tarafından düşünülmüş.

Yönetici yapımcı rolünü Chris Van Dusen, Shonda Rhimes ve Betsy Beers paylaşırken, Bridgerton oyuncu kadrosunda Nicola Coughlan, Claudia Jessie, Ruby Barker ve Jonathan Bailey gibi isimler yer buluyor. Sheree Folkson, Alrick Riley ve Julie Ann Robinson ise dizinin çeşitli bölümlerini çekmiş. İlk sezon yayın tarihi 25 Aralık.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz