“The Crown” 4. sezonu bekleyenlere müjde

Netflix’in en beğenilen işlerinden The Crown’un dördüncü sezonu için bekleyiş sürüyor. Kraliçe II. Elizabeth’in onlarca yıllık hükümdârlığının hikâyesiyle beraber benliği ve görevleri arasındaki mücadeleyi de anlatan dizinin prömiyer tarihini artık biliyoruz: “Değişim geliyor. 15 Kasım.”

The Crown, ödüllü oyun The Audience’dan esinleniyor. Dördüncü sezonun başlangıcı bizi 1970’lerin sonuna götürüyor. Olivia Colman’ın eşsiz performansıyla canlandırdığı Kraliçe Elizabeth ve ailesi, Prens Charles’a (Josh O’Connor) uygun bir eş bulmaya çalışmakla meşgul. İngiltere’nin ilk kadın başbakanı Margaret Thatcher (Gillian Anderson) tarafından uygulamaya konulan bölücü politikaların etkisiyle Thatcher ve kraliçe arasında da gerilim yükseliyor. Bu sırada İngiliz halkını birleştirmek için ihtiyaç duyulan peri masalını yaratmak için de iş, Charles’ın genç Leydi Diana Spencer (Emma Corrin) ile arasındaki romantik ilişkiye düşüyor. 

Altıncı sezonla final yapacağı açıklanan dizinin beşinci sezonunda Elizabeth rolünü Harry Potter’ın Dolores Umbridge’i olarak tanıdığımız Imelda Staunton, Prenses Diana rolünü ise en son Tenet’te izlediğimiz Elizabeth Debicki devralacak. Lesley Manville ise Helena Bonham Carter ve Vanessa Kirby’nin ardından Prenses Margaret rolünü üstlenecek. Ve Jonathan Pryce serinin son Prensi Philip’i olacak.

Yazı: Bensu Arslan