Netflix’ten ”Talihsiz Serüvenler Dizisi” uyarlaması geliyor!

Netflix, Marco Polo ve Daredevil gibi yeni dizi projeleriyle dikkatleri çekmeye devam ederken, ilginç projelerine bir yenisini ekleyerek Lemony Snicket’ın Talihsiz Serüvenler Dizisi (The Series of Unfortunate Events) serisini televizyona uyarlayacağını açıkladı. 2004 yılında Paramount tarafından sinemaya uyarlanan serinin haklarını satın alan Netflix’e yapım aşamasında Paramount destek olmaya devam edecek.

Netflix tarafından yayınlanan ve okuyucuları gülümseten açıklamada serinin yazarı Lemony Snicket, “bilinmeyen bir yerden” serisinin diziye dönüştürülmesi hakkında kitaptaki üslubune benzer bir yorumda bulunuyor: “Netflix’in yıllardır yüksek kalitede projelere imza atmasının ardından, benim üzücü kitaplarımla çalışmak istemesi ile ününü tehlikeye atmasına gerçekten inanamıyorum.” Snicket’in bu endişesinden dolayı diziye katılımının sınırlı olacağı, ancak çoğu zaman kendisi “sanılan” temsilcisi Daniel Handler’ın projede aktif olacağı ifade edilerek bitirilen açıklama tabii ki bir şaka niteliğinde! Lemony Snicket hayranlarının bildiği üzere Daniel Handler zaten Lemony Snicket’ın ta kendisi!

Üç öksüz kardeş, Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire’in anne babalarının şüpheli ölümü arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışırken miraslarını ele geçirmek için peşlerini bırakmayan amcaları Count Olaf ile yaşadıkları korkutucu maceraları anlatan 13 kitaplık serinin film uyarlamasında serinin kötü karakteri Count Olaf’ı Jim Carrey canlandırmıştı.

lemonysnicketgorselbantmag

Diziyi kimin yöneteceği ve planlanan yayın tarihi henüz açıklanmış olmasa da yayınlandığı dönem uluslararası bir başarı sağlayan ve çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de hitap eden serinin nasıl bir dizi olacağı merak konusu.