Netflix yapımı anime film Bubble, bir yıldızlar geçidi

Attack on Titan serisinin yönetmeni Tetsuro Araki’den WIT Studio ve Netflix ortaklığıyla yeni bir anime film geliyor. Puella Magi Madoka Magica ve Psycho-Pass gibi dizilerden bildiğimiz Gen Urobuchi’nin yazdığı Bubble için yapılan karakter tasarımlarını da Death Note’un yaratıcılarından Takeshi Obata üstlenmiş. 

28 Nisan 2022de yayınlanacak yapım, WIT Studio tarafından geliştirilen ve Netflix’ten stream edilen ilk orjinal anime olacak. Şirket, önümüzdeki yıl yine Netflix’te yayımlanacak Vampire In The Garden dizisinin de yapımcısı. Bubble’dan taptaze bir fragman var.

Filmde, yeryüzüne yağan sihirli baloncukların yerçekimi kurallarını alt üst etmesiyle dünyanın geri kalanından tamamen soyutlanan Tokyo şehri, ailelerini kaybetmiş genç insanlar için takımlar hâlinde parkur karşılaşmalarının yapıldığı bir oyun alanına dönüşüyor. Bu koşullarda tanışan Uto ve Hibiki adlı iki gencin arasındaki dönüştürücü bağı ve Tokyo’da bu fenomenin etkisiyle tamamen değişen hayatı izliyoruz.

Bubble müzikleri ise yönetmenle daha önce yürek dağlayan Attack on Titan’da da beraber çalışmış müzisyen Hiroyuki Sawano’dan. Blue Exorcist, Guilty Crown, Aldnoah.Zero ve daha nice yapımın da müziklerini bestelemiş,  “Japonya’nın Hans Zimmer’i” kabul edilen Sawano’nun yakın dönem işlerinden birkaçına göz atalım.

Hiroyuki Sawano kataloğundan inciler
Promare anime

Promare: Puromea (2019)

Hiroyuki Imaishi’nin yönetip Kazuki Nakashima’nın yazdığı bu film, 2019 yılının Annie Ödülleri’nde En İyi Bağımsız Animasyon Film kategorisinde aday gösterilmişti. Yönetmenle daha önce Kill La Kill dizisinde de çalışmış Sawano’nun en yeni işlerinden olan bu soundtrack, bestecinin 2018’de çıkmış Re: CREATORS dizisine yaptığı besteden beri spin-off serisi ya da filmi olmayan bir animeye yaptığı ilk işti. Uzun süredir beraber çalıştığı Benjamin Anderson’ın “Inferno”, “NEXUS” ve albümün en popüler parçası “Gallant Ones”a söz yazarlığı yaptığı bu işiyle Sawano, kariyerindeki en bütünlüklü albümlerden birini ortaya çıkarmıştı. 

The Seven Deadly Sins anime

The Seven Deadly Sins (2014)

Seven Mortal Sins ve Seven Heavenly Virtues olarak da anılan bu dizi, Netflix’te yayımlanan ilk anime serilerinden biriydi. Nakaba Suzuki’nin yazdığı ve çizdiği mangadan uyarlanan dizi, Hiroyuki Sawano’nun katkıda bulunduğu en geniş kapsamlı çizgi dizilerden. Sawano, bu animenin albümünde Owari No Seraph ve Terra Formars dizilerinin bestecisi Takafumi Wada’yla beraber çalışmış; hikâyenin Ortaçağ Avrupa’sında geçmesi sebebiyle diğer işlerinden daha folklorik bestelere yer vermişti. 

League of Legends

League of Legends: Light and Shadow ft. Gemie (2019)

League of Legends profesyonel liginin Çin’de gerçekleşmiş finalleri kapsamındaki “Summer Gauntlet” etkinliğinde ilk kez dinlenen bu fragman şarkısı, oyunun fenomen evreniyle anime dünyasını kesiştirmesiyle büyük heyecan yaratmış; hem Sawano’nun hem de oyunun hayranlarından tam puan almıştı. Sawano’yla 2015’ten beri çeşitli projelerde birlikte çalışmış, Gemie’nin de olduğu bu parça, oyunun Çin serverlarında çıkışının 8. yıl dönümünü kutlamak için bestelenmişti.

Yazı: Zeynep Naz Günsal