Nick Oliveri, bir konser için QOTSA'ya geri dönüyor

Queens of The Stone Age’in orijinal kadrosundaki basçısı Nick Oliveri, Cadılar Bayramı’nda gerçekleşeck konserde grupla birlikte çalacak. 2004 yılında gruptan çıkarılan Oliveri, bu sene başlarında Portland’da gerçekleşen konserde de bir şarkıda gruba eşlik etmişti.

Josh Homme’un kendisini Los Angeles’ta çalacakları konserde çalmak üzere davet ettiğini söyleyen Oliveri, konserin sonunda sahneye çıkacağını ve birlikte altı şarkı çalacaklarını söyledi. Ayrıca söz konusu etkinlikte kendi grubu Uncontrollable’la gecenin açılış performansını sergileyecek olan Oliveri, Josh Homme’la aralarında hiçbir sorun olmadığını ve sürekli iletişim halinde olduklarını dile getirdi.

Gruba tekrar dönüp dönmemesinin Josh Homme’a bağlı olduğunu söyleyen Nick Oliveri, ”Queens of The Stone Age, onun grubu. Geride kalan 10 yıl boyunca kendisine sahneye çıkıp gruba eşlik etmek istediğimi birçok kez söyledim. Ama artık bu isteğimi dile getirmiyorum. Ve şimdi de kendisi beni çağırıyor!” dedi.

Aşağıda Queens of The Stone Age’in Nick Oliveri ve Dave Grohl’lu kadrosuyla 2002 yılında Glastonbury’de verdiği konserden ”Avon” parçasının performansını görebilirsiniz.

http://youtu.be/xW2AKkwJb_c