Nightmares on Wax ve konuklarından özgürlük yansımaları

Warp kataloğunun gediklilerinden İngiliz DJ ve prodüktör George Evelyn ya da yaygın olarak bilinen ismiyle Nightmares on Wax, diskografisinin 9. albümünü 29 Ekim’de yayımlayacak. 15 şarkılık Shout Out! To Freedom…, konuk listesiyle de merak kabartıyor.

Albüm, isminden de anlaşılacağı üzere özgürlük fikrini mesele ediniyor. Evelyn, iş birlikçileri Beautiful People, Shabaka Hutchings, Haile Supreme, Wolfgang Haffner, Greentea Peng, OSHUN, Pip Millett, Sabrina Mahfouz ve Mara TK’den kendileri için özgürlüğün ne anlama geldiğinden ilham alan müzikler üretmelerini istemiş. 

Kariyerinin son döneminde tematik üretimlerle tekno dokunuşlarını farklı düzlemlere taşıyan Nightmares on Wax’in yaklaşan albümünden 2 de tadımlık var. Haile Supreme’li “Own Me” ve hem Haile Supreme hem Shabaka Hutchings’li “Wonder” aşağıdan dinlenebilir.

Son uzunçaları Shape the Future’dan bu yana 3 yıl geçen Nightmares on Wax, aradaki süreçte ikonik toplama serisi Back to Mine için bir mixtape hazırlamıştı. Fat Freddy’s Drop, Massimo Vanoni, Steve Spacek gibi isimlerden parçalar duyabileceğiniz toplama hemen burada.