Nilüfer Yanya ve yeni single'ı ardında gizlenmişler

Londralı Nilüfer Yanya yeni single’ı “Thanks 4 Nothing” ile şubat ayında çok konuşuldu. Şu sıralar turnede olan ve yakında Babylon sahnesinde dinleyeceğimiz Nilüfer’i boş bir anında yakaladık; hem single’ı, hem kendisi, hem de müziği hakkında merak ettiklerimizi sorduk.


Röp: Gizem Kayar

Nilüfer nasılsın? Şubat ayına yeni single’ın “Thanks 4 Nothing” ile girmek harika oldu. Sen nasıl hissediyorsun? 

Teşekkür ederim! Single’ı video ile beraber çıkarttığımız için gerçekten çok mutluyum. Onun dışında şu ara şarkı yazıp kayıtlarını yapmakla ve konserlerle meşgulüm.

“Thanks 4 Nothing”i yazmak ne kadar sürdü, şarkıyı yazarken neredeydin sonrasında kendini nerde buldun?

Aslında evet, şarkıyı yazmak zamanımı aldı. Şarkı iki parça şeklinde şekillendi hem yazım hem de prodüksiyon aşamasında. Yazmaya başladığımda Londra’daydım 2016 sonu gibiydi. Şarkıyı bitirdiğimde 2017’nin başlarıydı. Yaşadıklarımı yansıtma isteğimin fazla olduğu bir dönemdi.

Müziğini nasıl tanımlarsın?  

Kamuflaj.

Çok genç bir yaşta birçok müzik otoritesinin dikkatini çekmiş olmak seni nasıl hissettiriyor?

Artık o kadar da genç olduğumu düşünmüyorum! Müzik otoriteleri tarafından dikkat çektiğimi biliyor olmak tabii benim için gerçekten güzel bir şeydi. Ama bu durum benim farkındalığımı artıran bir etmen oldu. Bu farkındalığı yaşadıktan sonra, müziği sadece müziği seven insanlar için ve müzik yapmanın çok zevkli bir şey olduğunu düşündüğüm için yapacağımın ayırdına vardım.

Geçen sene I-D ‘ye verdiğin röportajda 2017 planların arasında Türkçe öğrenmek vardı. Ne durumdasın? Biz de sana 2018 planlarını soralım.

Yavaş yavaş… (Türkçe söylüyor) Elbette planlarım var! Albümümü 2018 içerisinde yazıp bitirmek istiyorum.

Bu kadar Nilüfer az, fazlasını isteriz diyorsanız Nilüfer Yanya 25 Nisan’da Babylon’da.