Kıskançlığa dair bir Noga Erez şarkısı

13-14 Mayıs’ta Salon İKSV sahnesinde çalan İsrailli müzisyen Noga Erez, yeni bir şarkıyla karşımızda. Son albümü Kids’i, dört yıllık aranın ardından geçen sene City Slang etiketiyle yayımlayan müzisyen, “Nails” ismini verdiği yeni şarkısında yine tematik bir anlatı kurgulamış.

Advertisement

Noga Erez gündeminde bu kez kıskançlık kavramı var. Bizzat kendisi şöyle anlatıyor: “Bu kıskançlık hakkında bir şarkı. Başka insanları, bu örnekte olduğu gibi başka bir kadını kıskanmanın; o insanı garip ve karanlık bir şekilde nasıl idealleştirmenize sebep olduğuna dair.” Parçanın düzenlemesi ve prodüksiyonunu, bir kez daha yaratıcı partneri Ori Rousso tarafından üstlenmiş Noga.

Yine City Slang etiketi taşıyan yeni tekli hemen aşağıdan dinlenebilir. Nefis bir koreografi eşliğinde, karanlık bir yolda Noga ve arkadaşlarını izlediğimiz nefis klip de hemen burada.

Geçtiğimiz ocakta, Lil Nas X ve Jack Harlow ortaklığının meyvesi “Industry Baby”yi yorumladı Noga Erez. On parçalı bir orkestranın katkısıyla yeni bir çehre kazanan şarkının  yüksek ateşli bir videosu da var. 

Noga Erez ile Kids albümünü konuştuğumuz röportajı okumak için Bant Mag. No:74’e uğrayabilirsiniz.