FKA Twigs ve The Weeknd ile bırakın gözyaşları dans pistine aksın

Geçtiğimiz haftalarda Londralı rapçi Central Cee ile The King’s Man filmi için yaptıkları “Measure of a Man” düetini yayımlayan FKA Twigs, seneyi ses getirecek bir başka ortaklıkla kapatıyor. Şimdilerde Sam Levinson’la birlikte yarattığı ve başrollerinden birini canlandıracağı HBO dizisi The Idol dizisiyle gündemde olan The Weeknd ile güç birliği “Tears in the Club”dan bahsediyoruz.

Karantina günlerinde İspanyol müzisyen ve prodüktör El Guincho’yla bir albüm tamamladıklarını açıklamıştı FKA Twigs. “Tears in the Club”, bahsi geçen albümde yer alıyor mu, bilmiyoruz. Fakat parçanın yaratıcı ekibinde El Guincho’nun da ismi geçiyor. Senenin son düzlüğüne Kick serisinin dört yeni albümünü birden sıkıştıran Arca ve kataloğunda Nicki Minaj’dan Rihanna’ya birçok pop yıldızından şarkılara rastlayabileceğiniz Cirkut da şarkının prodüktörleri arasında.

Güçlü basların oluşturduğu zeminin üstüne kırılgan bir ruh hâli serpiştirilmiş yeni FKA Twigs parçasında. Nitekim şarkının isminden de anlaşılacağı gibi, bir dans pistinde ağlama hâlinden bahsediliyor. İki yıl önce yayımlanan son FKA Twigs albümü MAGDALENE’e kıyasla daha parlak bir sonik dünya söz konusu. Amber Grace Johnson tarafından çekilen “Tears in the Club” klibi de ikilinin ihtişamını bütünüyle ekrana taşıyor ve şarkının çağrıştırdıklarıyla müthiş bir uyum yakalıyor. The Weeknd’ın gözyaşlarına boğulduğu anlar, kalabalık koreografiler, bir fanusun (?) içinde baş aşağı süzülen FKA Twigs gibi sahneleri peşi sıra dizen klip, hem yüksek tansiyonlu bir gece kulübünde hem de sürreel bir rüyanın içinde vuku buluyor. Geride kalan iki yılda Lolo Zouaï ve Jorja Smith için de klipler çeken Amber Grace Johnson’ın ismini popüler müzik dünyasında daha çok duyacağımıza şüphe yok.

FKA Twigs - The Weeknd
Yeni FKA Twigs albümüne dair

Karantinanın başlarında eve kapanma hâlinin kendine pek iyi gelmediğini söyleyen FKA Twigs, bu sıkışmışlığın içinde kendini bir albüm yapmak için motive etmeyi başarmış. El Guincho’yla, çoğunlukla FaceTime üzerinden bir araya gelerek tamamladığı yeni albümünde başka konukları da olduğundan bahsederken şunları söylemişti: “Gerçek hayatta hiç tanışmadığım insanlarla çalışıyordum ve her şeyi FaceTime vasıtasıyla yapıyorduk. Harikaydı!” Çalışma metotlarının dönem dönem değiştiğinden bahseden İngiliz müzisyen, bazen MP3 kayıtlar üzerinden bir şeyler kesip biçtiklerini bazen de sadece birer kadeh şarap içip melodiler üzerine konuştuklarını anlatıyor.

Son albümü MAGDALENE’de Nicolas Jaar, Koreless, Daniel Lopatin, Skrillex, Benny Blanco gibi yıldız prodüktörlerle çalışan FKA Twigs, yaklaşan üçüncü albümünde de belli ki sanal ortamda ulaşabildiği heyecan verici isimleri bir araya getirmiş. İlk tekli olduğu tahmin edilen “Tears in the Club”da El Guincho’nun yanında Arca ve Cirkut isimlerini görmemiz, benzeri yüksek profilli başka iş birliklerinin de yolda olduğuna işaret ediyor.