The Weeknd ve Sam Levinson’ın dizisi, HBO’dan siparişi kaptı

Euphoria’nın yaratıcısı Sam Levinson’ın Grammy ödüllü müzisyen The Weeknd ile yarattığı The Idol dizisine ilişkin heyecan verici haberler var. HBO’dan altı bölümlük sezon siparişini kapan dizinin yönetmeni ve geniş oyuncu kadrosu belli oldu.Daha önce Atlanta ve The Girlfriend Experience gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çeken, 2020’de ikinci uzun metrajı She Dies Tomorrow ile karşımıza çıkan Amy Seimetz, altı The Idol bölümünü birden çekecek. The Weeknd yapımcı, yardımcı yazar ve oyuncu olarak projede. HBO yapımı, genç bir pop yıldızını merkeze alarak Los Angeles’ın ışıltılı ve gizemli gece yaşantısına dalacak. Baş karakterin aşk yaşadığı, şehrin gözde kulüplerinden birinin sahibi; aynı zamanda gizli bir tarikatın da lideri. The Weeknd ile uzun süredir çeşitli projelerinde birlikte çalışan “gece hayatı gurusu” Reza Fahim de The Idol’ın yapımcılarından biri.

The Weeknd dizisi The Idol'a katılan oyuncular
Oyuncu kadrosunda kimler var?

Dizi ilk duyurulduğunda oyuncu kadrosunda The Weeknd ile Johnny Depp’in kızı Lily-Rose Depp’i izleyeceğimiz açıklanmıştı. Ekibin geri kalanı da merak uyandırıyor. TV On The Radio solisti, animasyon sanatçısı, yönetmen ve Bant Mag. No:34 kapak sanatçısı Tunde Adebimpe de The Idol kadrosunda. 

Sean Baker imzalı komedi Red Rocket’taki performansıyla ismi Oscar favorileri arasında anılan Suzanna Son, Amy Poehler’ın yönettiği Netflix filmi Moxie’de izlediğimiz Nico Hiraga, Dark Matter’da canlandırdığı Nyx Harper karakteriyle hatırladığımız Melanie Liburd, Avustralyalı müzisyen, oyuncu ve YouTube fenomeni Troye Sivan ve 90’lardan bugüne uzanan filmografisinde Six Days Seven Nights, Psycho, John Q, Donnie Brasco gibi filmlere rastladığımız Anne Heche de The Idol kastına katılan isimlerden bazıları.

Oyunculuk kariyerine Safdie Kardeşler’in Uncut Gems’iyle adım atan The Weeknd, geçtiğimiz sene American Dad!’in bir bölümünü kaleme almış ve bir karakteri seslendirmişti. Kendisinin kamera önünde olacağı ilk televizyon işi olacak The Idol için beklentiler hâliyle çok büyük.