“Game of Thrones” çizgi dünyaya taşınırsa

Game of Thrones’un 2019’da yayımlanan final bölümünün ardından HBO, bu evreni nasıl genişletebileceğinin yollarını aramaya koyulmuştu. Birçok spin-off dizi için harekete geçen kanal, House of Dragon ismini verdiği ilk uzantı için 2022’yi işaret etmişti.

Bu kez GoT severlere farklı bir seyir deneyimi yaşatacak bir proje gündemde. The Hollywood Reporter’ın geçtiği habere göre, George R.R. Martin’in yarattığı fantastik evren, bir animasyon diziye taşınacak. Dramatik ve entrikalarla dolu çizgi dizinin, orijinal Game of Thrones atmosferine yakın bir tonda olacağı ve an itibariyle yazar kadrosu için arayışın sürdüğü belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun kült filmi From Dusk Till Dawn’un da dizi uyarlamasının ardından bir animasyon seriye kavuşacağı haberleri gelmişti. Star Wars ve Marvel evrenlerinin benzer eğilimleri de malumunuz. Anlayacağınız HBO’nun Game of Thrones animasyonu fikri pek de şaşırtıcı değil. Az sonra bir franchise’a dönüşecek olan Game of Thrones’u yakın gelecekte farklı estetiklerde eşelememiz olası. 

Game of Zones

Aslında bu Game of Thrones konseptinin animasyon evrenine ilk taşınışı değil. Karakterler ya da mekânları farklı olsa da dizinin ilham verdiği bir başka animasyon serisi var. Spor platformu Bleacher Report’un NBA gündemini krallıklar üzerinden makaraya aldığı Game of Zones serisi, basketbol meraklılarına şiddetle tavsiye edilir. Birkaç bölümü aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca YouTube’da kimi fanmade animasyon kısalara rastlamak mümkün.