“Normal People”a doyamayanlara gelsin

Karantina günlerinde izlediğimiz, BBC ve Hulu iş birliğinden doğan mini dizi Normal People; bir gençlik aşkı üzerinden hayat ve ilişkiler hakkında söyledikleriyle, ince detayların şekillendirdiği anlarla ve karakterlerine olan yaklaşımıyla tek sezonda kalbimizi çalmayı başarmıştı. Edebiyat dünyasında bir yıldız hâline gelen yazar Sally Rooney’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanan yapım, kısa zamanda hem seyirciler hem de eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler almıştı.

Dizinin kreatif ekibi, Rooney’nin bir başka eserini daha hayata geçirmek için güçlerini birleştiriyor. Aynı adlı kitaptan uyarlanacak yeni mini dizi Conversations With Friends, bir kez daha yönetmen Lenny Abrahamson ve senarist Alice Birch’ün imzasını taşıyacak. Yapımcı kadrosu da aynen korunarak yeni bir BBC / Hulu ortaklığı vuku bulacak. Hulu’nun içerik yöneticisi Beatrice Springborn; Rooney’nin ilişkilerdeki karmaşık dinamikleri yakalayabilme konusundaki yeteneğini överken, Conversations With Friends’i hayata geçirecekleri için duydukları heyecandan da bahsetti.

Bir kez daha 12 bölümden oluşup Dublin’i mesken tutacak yapım; üniversiteli iki kadının, evli bir çiftle olan tuhaf, beklenmedik, cinsel suçlamalarla dolu ilişkisini ve bu ilişkinin dört insanın hayatında doğurduğu karmaşık aşk üçgenlerini konu ediniyor. Önden okumak isteyenler için, romanın Monokl Yayınları tarafından, Arkadaşlarla Sohbetler adıyla dilimize çevrildiğini de ekleyelim.

Normal People’ın dünyasına doyamayanların ağızlarına bir parmak bal çalabilecek bir haberimiz daha var. Dizinin yıldızları Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal, geleneksel hayır organizasyonu Comic Relief için, karakterleri tekrar canlandırdıkları bir skeçte yer aldılar. Marianne ve Connell’ın kilisede günah çıkardığına şahit olduğumuz anlarda, Fleabag’de canlandırdığı rahip karakteriyle çok konuşulan Andrew Scott da arz-ı endam ediyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer