The White Lotus yıldızı Murray Bartlett, otelcilikten eğlence sektörüne transfer oluyor

Hulu’nun yeni mini dizisi Immigrant’ın kadrosuna The White Lotus’taki performansıyla harikalar yaratan Murray Bartlett de katı. Dizi, 70’lerin sonunda Hint asıllı Amerikalı girişimci Somen “Steve” Banerjee tarafından kurulan ve daha çok erkek striptiz şovlarıyla bilinen dev eğlence mekânı Chippendales’in gerçek hikâyesini işleyecek. 

Banerjee’yi dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenen, geçen sene Eternals’ta Kingo rolünde izlediğimiz Kumail Nanjiani canlandırıyor. ABD’nin eğlence kültürünün sembollerinden birine dönen gece kulubü zinciri Chippendales’in çılgın, suç dolu ve kara mizah detaylarıyla  derinleşen geçmişini hikâyeleştirme işi ise Robert Siegelın. 

Murray Bartlett, bu kez New Yorklu, hızlı konuşan, kendini beğenmiş ama karizmatik, eğlence sektörüne “Tanrı’nın bir hediyesi” olduğuna inanan Nick De Noia rolüyle çıkacak karşımıza. De Noia, Chippendales’i mütevazı bir gece kulübünden dünya çapında ünlü eğlence merkezine dönüştüren beyin. Başarısının önüne çıkan her şeyi ezmeye hazır olan De Noia’nın en büyük aşkı eğlence sektörü olsa da sevdiği diğer “şeyler” arasında içki içmek, türlü uyuşturucular, kadınlar ve erkekler varmış. 

Bartlett, geçen senenin hakkında en çok konuşturan dizilerinden The White Lotus’un otel yöneticisi Armond rolüyle kendine hayran bırakmıştı. The Guardian’a verdiği röportajda “Senaryolar akıl almaz şekilde iyi yazılmıştı ve okur okumaz hayatımda Armond’a benzer karakterle karşılaşmış gibi hissettim. Yönetmen Mike White da ben de gösterişçiliğine ve büyüklüğüne rağmen, onun bir karikatürden ziyade gerçek bir insan gibi olmasını istedik.” diyor. Bartlett geçtiğimiz günlerde buradaki performansıyla, 28. Oyuncular Birliği Ödülleri’nin En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildi. Avustralyalı oyuncuyu daha önce yine HBO’dan çıkan komedi-dram dizisi Lookingde Dom Basaluzzo ve Netflix’in roman uyarlaması Tales of the Cityde Mary Ann’in (Laura Linney) en yakın arkadaşı Michael “Mouse” Tolliver rolleriyle izlemiştik. 

Murray Bartlett, oyunculuğa 90’ların başında birkaç Avustralya yapımı diziyle adım atsa da gerçek çıkışını ABD’ye taşındıktan sonra, 2002’de konuk olduğu Sex and The City’deki varlığıyla yapmış. Bartlett’in 2022’deki ilk projesi ise gamerların favorisi The Last of Us’ın dizi uyarlaması olacak. Bartlett’in Frank karakterine hayat vereceği dizinin kadrosu Pedro Pascal ve Nick Offerman gibi isimleri de barındırıyor. 

Yazı: Elif Öz