Marvel animasyonu “Hit-Monkey” ile Japonya semalarında

Marvel’ın Hulu’da yayımlanacak yeni animasyon dizisi Hit-Monkey’nin ilk fragmanı, dizinin çıkış tarihi duyurularak yayımlandı. 10 bölümden oluşacak dizi, Tokyo’daki yeraltı suç dünyasına karşı intikam arayışındaki bir Japon makak olan Hit-Monkey’e odaklanacak.

Advertisement

Bu, dizide Yakuza ile savaşmak için Bryce adlı Amerikalı bir suikastçinin hayaletiyle güçlerini birleştiren kar maymunu Hit-Monkey’i ilk görüşümüz değil. Japon makak karakter, ilk olarak 2010’da Marvel sayfalarında boy gösterdi ve daha sonra Deadpool’un üç sayılık bir hikâyesinde yer aldı.

Dizinin seslendirme kadrosu da oldukça iddialı. Baş karakteri Fred Tatasciore, Bryce’ı ise Jason Sudeikis seslendirirken Star Trek’ten tanıdığımız George Takei, Japonya’nın müstakbel başbakanının dostu ve destekçisi olan Shinji’yi; Shinji’nin siyasi kampanyası hakkında güçlü fikirleri olan yeğenini ise Olivia Munn seslendirecek. Ayrıca hemen her aksiyonda var olan iyi polis-kötü polis ikilisine de Ally Maki (iyi polis) ve Nobi Nakanishi (kötü polis) ses verecek.

Dizinin resmî çıkış tarihi 17 Kasım olarak onaylandı. Yapımcı koltuğunda ise ise daha önce Blades of Glory ve The Switch gibi filmler ile Will Arnett’in Netflix dizisi Flaked‘de çalışmış olan Will Speck ve Josh Gordon oturuyor.

Fragmanda takım elbise ihtiyacını dile getiren Hit-Monkey, vefat eden akıl hocası tarafından takım elbisesine kavuştuktan sonra şu sözlerle uğurlanıyor:

“Ölmeyi sonuna kadar hak eden bazı kötü insanları öldürmek zorunda kalacaksın, çünkü bu senin kaderin.”

Marvel’ın yeni animasyon macerasının ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yazı: Cerensu Bartu