Ted Lasso kaybolan bıyığının peşinde

2. sezonuyla birçok mecranın yıl sonu listelerinde adını üst sıralara yazdıran hit Apple TV+ dizisi Ted Lasso, yaklaşan Noel’i kutlamak için hazırlanan kısa ile stop-motion dünyasına da adımını attı. Platformun YouTube kanalında erişime açılan Ted Lasso -The Missing Christmas Mustache kısasında, Jason Sudeikis’in canlandırdığı baş karakterimiz kaybolan bıyığını bulmak için takım arkadaşlarına sığınıyor.

Advertisement

Dizini konu ettiği hayali futbol takımı AFC Richmond’ın soyunma odasında başlayan animasyonda, Ted Lasso ile birlikte sevilen karakterler Roy Kent, Nate, Keeley, Rebecca, Jamie Tartt, Higgins ve pek tabii Coach Beard göreve atılıyor. Her birinin Ted’i “yeniden bıyıklandırmak” üzere birtakım fikirleri var tabii. Seriyi takip edenlerin aşina olabileceği birkaç inside joke olsa da Amerikan televizyonlarından birçok yapımda gördüğümüz Noel klişeleri ön plana çıkıyor tabii.

Akıllara MTV’nin Celebrity Deathmatch programını getiren kil animasyon tekniğini Ted Lasso evreninde görmek, The Missing Christmas Moustache’la ilgili en eğlenceli detay şüphesiz. Aksi mi aksi fan favorisi Roy Kent için bir stop-motion spin-off düşünmez miydik Apple TV+? Dizinin orijinal oyuncu kadrosunun bizzat karakterleri seslendirdiği kısa hemen aşağıda.

3. sezona dair ipuçları

Çekimlerinin 2022’nin ilk haftalarında başlayacağı 3. Ted Lasso sezonunun yaz aylarında yayına başlaması planlanıyor. AFC Richmond’ın serüveninin ne yönde ilerleyeceğine dair kimi ipuçları ve söylentiler de gündemde. Örneğin Premier Lig’le yapılan anlaşma dikkat çekici. Ian Wright, Thierry Henry, Gary Lineker gibi Premier Lig efsaneleriyle karşılaşmak, dizinin seyir keyfini derinleştiren unsurlardan biri. 2. sezon finaline günler kala, Ted Lasso yapımcıları kritik bir anlaşmaya imza attı ve güçlerini bizzat Premier Lig’le birleştirdiklerini duyurdu. Bu ne demek? 3. sezonda Premier Lig’e dair tüm görsel malzemeler, lisanslı olarak kullanılabilecek. Yani takım isim ve logoları, arşiv görüntüleri hatta şampiyonluk kupası, hayalî takım AFC Richmond’ın macerasında karşımıza çıkacak. Nitekim bu anlaşmanın ardından yayımlanan final bölümünde West Ham United’ın antrenman sahasına konuk olmuştuk.

Ted Lasso

Dizinin yaratıcılarından Bill Lawrence, birçok röportajında Ted Lasso’yu en baştan 3 sezonluk bir anlatı olarak kurguladıklarını ve bu 3 sezonun giriş-gelişme-sonuç şeklinde ilerleyeceğini dillendirdi. Zach Braff ve Donald Faison’ın Scrubs nostaljisi yapan podcast serisi Fake Doctors, Real Friends’e konuk olduğu bölümde 4. sezon için mümkün olan tek senaryonun, setin Jason Sudeikis’in evine yakın bir yerlerde kurulması olduğunu söyleyip topu yıldızına atmıştı.