Numero Group video oyun alemine dalıyor

Chicago’nun kendini geçmişin gölgesinde kalmış müzisyenleri keşfetmeye adamış arşivsel plak şirketi Numero Group, geçtiğimiz yılın sonunda Cabinet of Curiosities derleme dizisinin bir parçası olarak synth funk / new age derleme albümü Escape From Synth Cityyi yayınlamıştı. Ekip şimdi de aynı adlı bir video oyunu çıkarmaya hazırlanıyor.   

Kahramanının başka bir boyuta aktarıldığı ve eve dönme umuduyla Synth City’nin merkezine doğru yolculuğa çıktığı oyun, 80’lerin ünlü Super Mario Bros.’un da bulunduğu side-to-side scroller Nintendo oyunlarından (yalnızca sağa veya sola doğru ilerleyebildiğiniz vintage konsol oyunları), Tron (1982) ve The Never Ending Story (1984) filmlerinden esinleniyor.

Numero Group’un daha önce kayıtlarını yayınladığı Laraaji, Terry Ork, Isabella Antena gibi müzisyenlerin de kahramanları arasında olduğu oyun, yakında ücretsiz olarak internete sürülecek ve orijinal Escape From Synth City albümünün chiptune versiyonu da 150 adetle sınırlı, Nintendo esinli oyun koluyla birlikte plak şirketinin online mağazasında satışa sunulacak.

(Yazı: Koray Soylu)

Yükleniyor...