Okan Urun’la O Gezegen’in konukları: Kalben, Berkay Ateş, Jilet Sebahat

O Gezegen’de Okan, misafirleriyle kendi oturma odasındaymış gibi konuşuyor. Merak edilmeyenleri soruyor, üstüne vazife olmayan konuları irdeliyor ve bazen bağlam içi bazen bağlam dışı kalıyor. Her konukla yeni bir gezegenin keşfine çıkıyor. Okan Urun’la O Gezegen, 24 Şubat akşamı üç konuğuyla Bant Mag. Havuz / Bina’da. Bu yolculuğa siz de bekleniyorsunuz!

O Gezegen’in 24 Şubat konukları

*Erkek egemen tarihin kurumları altında sömürülen kadınların üretimlerine, zihinlerine, yeteneklerine ve davranışlarına bakmaya duyduğu merakla 2022’de Eski Dünyanın Yangını başlıklı bir roman ve ondan ilhamla tasarladığı, aynı adlı bir uzunçalar yayımlayan; son 10 yılın en özgün müzisyenlerinden Kalben.

*Oyunculuk performansına şu sıralar, temsilleri devam eden Uykusuz Bir Rüya, Salim ile tanık olduğumuz; yakın zamanda, yazdığı beş oyun ve bir öyküyle sözü gerçeği çalınanlara, yaşanamayacağı kabul edilmiş umutların yasını tutanlara bıraktığı Sessizliği Vurun kitabını yayımlayan Berkay Ateş.

*Geçtiğimiz ay; direnişlerimizi ve kendimizi sevmeyi hatırlattığı, görünmez bir kürk giyerek Beyoğlu sokaklarında dolaştığı, entelleri bağrına basıp erkliğin yanağından makas aldığı, dilinin altında jilet taşıyan kızlara adadığı ilk kitabı Jilet’i yayımlayan kuir aktivist, gece hayatı emekçisi ve yazar Jilet Sebahat.

Okan Urun’la O Gezegen’de çevrilen sohbetler ilerleyen günlerde Bant Mag. Podcast kanallarında olacak. Ebru Nihan Celkan, Tuğrul Tülek, Aslı İnandık, Sude Belkıs ve dahasının konuk olduğu önceki bölümleri henüz dinlemediyseniz, Bant Mag. Podcast kanallarına uğrayabilirsiniz.

*Kapı açılış: 20.30
*Kapasite 60 kişiyle sınırlı.
*Katılım ücretsiz; gerekli yer fişleri, 18 Şubat itibarıyla Bina’nın giriş katından temin edilebilir.