Oasis, “Talk Tonight” için hazırlanan lirik klip ile karşımızda

İngiliz grup Oasis, 1995 yılında yayınlanan “Some Might Say” single’ının B yüzünde ve daha sonraları grubun toplama albümü The Masterplan‘de yer alan “Talk Tonight” için hazırlanmış lirik klibi dün servis etti.

Uzun zamandır grubun geri döneceğine dair söylentiler gündemde olsa da Gallagher kardeşler sürekli olarak kafa karıştıran açıklamalar yapıyor. Son olarak Liam Gallagher, solo kariyerine devam etmektense Oasis’i yeniden bir araya getirmeyi tercih edeceğini dile getirmişti.

Grubun lirik klibini yayınladığı “Talk Tonight” parçasının da ilginç bir hikayesi var. 1994 yılında bir konserin ardından ortalıktan kaybolan ve grup arkadaşlarını Oasis’ten ayrılmakla tehdit eden Noel Gallagher, bir süredir görüştüğü bir kadını ziyaret etmek için San Francisco’ya gidiyor. Melissa Lim isimli bu kadın, Gallagher’ın tükenmiş halini görüp ona sahip çıkıyor ve gruptan ayrılmaması gerektiğini ona da kabul ettiriyor. Daha sonra verdiği röportajlarda o dönemde grubun gerçekten büyük bir şeye dönüşmek üzere olduğunu ve dağılmalarına göz yumamayacağını söyleyen Lim, milyonlarca insana dokunabilmiş bir şeyin küçük de olsa bir parçası olduğu için kendini şanslı hissettiğini dile getiriyor.

Animasyon sanatçısı Ste McGregor tarafından hazırlanan “Talk Tonight” lirik klibi aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.