Obi-Wan Kenobi fragmanı yayında 

Star Wars severlerin gözünü yollarda bırakan, Disney+’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Obi-Wan Kenobi dizisinden merakla beklenen fragman -nihayet!- teşrif etti. Ewan McGregor’un 16 yıl sonra Jedi âlemine dönüş yapacağı dizi, birçokları için galaksinin derinliklerinden farklı köşelere odaklanan yeni Star Wars serileri arasında en merak uyandıran proje. 25 Mayıs’ta yayına başlıyor!

Kenobi’nin en büyük yenilgisini aldığı, nihayetinde en yakın arkadaşı (ve Jedi çırağı) Anakin Skywalker’ın karanlık tarafa geçişiyle sonuçlanan Star Wars: Revenge of the Sith’in ardından yaşananları izleyeceğiz. Öykü, 66. Emir’in Jedi tasfiyesi olaylarının 10 yıl sonrasında geçiyor. Hayden Christensen’ın kadroda yer alması, dolayısıyla Darth Vader’ın öyküye dâhil olmasıyla, ikili arasında yeni bir yüzleşmeye şahit olmamız neredeyse kesin görünüyor.

McGregor ve Christensen dışında kadroda kimler var derseniz… Bu ikiliye Moses Ingram, Joel Edgerton, Indira Varma, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell ve yönetmen kimliğiyle de tanıdığımız Benny Safdie eşlik edecek. Serinin tüm bölümleri için yönetmen koltuğuna oturan isim ise, Star Wars severlere hiç yabancı değil: The Mandalorian‘ın 3. bölümü ile evrene ilk adımını atan Deborah Chow.

Star Wars evreninin sınırları son sürat genişlemeye devam ederken, yaklaşan tek dizi Obi-Wan Kenobi değil elbet. Diğer Disney+ projeleri Andor, Ahsoka, Star Wars: Rangers of the New Republic, The Acolyte ve Lando ile meteorolojik veriler Star Wars yağmurunun şiddetini artıracağına işaret ediyor. Andor için şimdiden ikinci sezon siparişi verildiği konuşuluyor.