Jon Favreau’nun “Star Wars” dizisinden haberler

Iron Man yönetmeni Jon Favreau’nun, Disney’in streaming servisinde yayınlanacak olan yeni Star Wars dizisine dair somut haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde dudak uçuklatan prodüksiyon bütçesi (100 Milyon Dolar) ile gündeme gelen Star Wars ’un ilk canlı aksiyon dizi uyarlaması, Palpatine’in ölümünün birkaç yıl sonrasında geçecek. Tahminler, dizide anlatılacak hikâyenin, The Return of the Jedi ve The Force Awakens filmleri arasındaki boşluğu dolduracağı yönünde.

Daha önce de ismi çeşitli Star Wars yapımları için gündeme gelen Jon Favreau’nun Star Wars dizisiyle neler yapacağı şimdiden merak konusu. Önümüzdeki yıl kullanıma açılacak Disney streaming servisinin en büyük merak uyandıran yapımının da bu olduğunu söylemek abartılı olmaz. Gelen haberler dizinin çekimlerine ekim ayında başlanacağı yönünde. Diziye dair Jon Favreau’nun sözleriyse, söz konusu projenin ne denli büyük bir tutkuyla hayata geçirileceğini belgeliyor: “Eğer 11 yaşımdayken bana gelip bir gün Star Wars hikâyeleri anlatacağımı söyleseydiniz, muhtemelen size inanmazdım. Bu heyecan verici maceraya atılmak için sabırsızlanıyorum.”

Yükleniyor...