Stan Lee, "Star Wars" ve "Marvel" evrenlerinin kesişme ihtimali hakkında konuştu

Disney’in hem Star Wars hem de Marvel evrenlerinin haklarına sahip olması, bir süredir sosyal medyada iki evrenin kesiştiği bir filmin yapılıp yapılmayacağı yönünde tartışmalara sebep oluyordu. Marvel’ın ve çizgi roman tarihinin önemli figürlerinden Stan Lee, konuyla ilgili bazı soruları yanıtladı: “Spiderman’in bir gün ‘May the force be with you’ dediğini düşünebilir misin?”

Advertisement

Big Issue dergisine röportaj veren Stan Lee, Star Wars ve Marvel karakterlerinin aynı filmde karşımıza çıkma ihtimalinin büyük oranda izleyicilere bağlı olduğunu dile getirdi. “Eğer yapımcılar bu fikrin insanlar tarafından izlenmek istenen bir şey olduğuna ikna olursa, kesinlikle böyle bir film çekerler” diyen Stan Lee, olası filmin bugüne dek en yüksek yapım bütçesine sahip olan film olacağına da değindi. X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin film haklarının Fox’ta olması sebebiyle, Star Wars‘la bir araya gelecek Marvel karakterlerinin The Avengers olacağını düşündüğünü dile getiren Stan Lee, “Spiderman’in bir gün ‘May the force be with you’ dediğini düşünebilir misin? Bir gün bu gerçek olabilir” diyerek akılları biraz karıştırdı.

The Avengers‘ın sonraki filmlerinde istedikleri kadar karakteri dahil edebileceklerinin altını çizen Stan Lee, belki bir Star Wars karakterinin bir gün ekibe katılabileceğinin sinyallerini verdi: “Birden Luke Skywalker’ı bir Avenger olarak görmek eğlenceli olurdu!”

Önümüzdeki beş yıl boyunca hem Star Wars hem de The Avengers‘ın yeni filmleri peşi sıra vizyona girecek. Bu film programının ardından iki evrenin kesiştiği bir film karşımıza çıkarsa hem Star Wars hem de Marvel hayranlarından değişik tepkiler göreceği kesin. Ama böyle bir projenin, gişede bugüne kadar elde edilmiş tüm rekorları da altüst etmesi olası gözüküyor. Stan Lee şimdiden insanların nabzını yokluyor anlaşılan.