Okkervil River üyelerinin yan projeleri Bant Mag. Havuz sahnesinde

Teksas, Amerika çıkışlı Okkervil River’ın 19 Eylül tarihinde Salon İKSV’de gerçekleştireceği ilk İstanbul konseri öncesinde grubun iki üyesi Will Graefe ve Sarah K. Pedinotti yan projeleri ve Berke Can Özcan ile birlikte Bant Mag. Havuz’un yolunu tutuyor.

Üç performansın gerçekleşeceği gecede Okkervil River gitaristi Will Graefe davulcu Jeremy Gustin ile kurduğu Star Rover ile, grubun klavyecisi Sarah K. Pedinotti solo projesi Lip Talk ile Bant Mag. Havuz’da sahne alıyor olacak. Berkecan Özcan ise Big Beats Big Times projesini bu sefer Jeremy Gustin ile birlikte sahneye taşıyor olacak.

Davul ve gitar ikilisi Star Rover kalıp dışı ritim ve düzenlemelerle saykodelik pop melodilerini harmanlıyor ve John Fahey gibi bir gitar ustasından aldıkları ilhamı saklamıyor. Haziran ayında “Byron Bay” single’ını yayınlayan ikili ilk uzun çalarını sonbahar aylarında 11A Records etiketiyle yayınlayacak.

Okkervil River ile olan çalışmalarının yanı sıra Cosmicide grubuyla da sahneye çıkan Sarah K. Pedinotti ise 2016 yılından bu yana Lip Talk adı altında kendi üretimlerini paylaşıyor. Lip Talk’un saykodelik electro-pop tınılarını ifşa eden ilk single’ı “Artemis” ise 2016 yılında görücüye çıkmıştı.

STAR ROVER (us)
LIP TALK (us)
BIG BEATS BIG TIMES (tr)

Kapı Açılış: 20:30
Bilet: 30 TL

Etkinliğin Facebook sayfası burada.