One Love Festival 15 programı kısmen açıklandı

Yıllar içinde çok sayıda güzel anı biriktirdiğimiz One Love Festival, 15. versiyonuyla bu yıl İstanbul’a dönüyor. 20 Temmuz 2019’da Parkorman ve Volkswagen Arena’da kurulacak beş farklı sahnede bu geri dönüşünü kutlayacak festivalin programı kısmen açıklandı.


Programın en dikkat çekici isimlerinin başında müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ile Jonathan Alric ikilisinin (ki kuzenler aynı zamanda) dans müziği projesi The Blaze yer alıyor. Parisli ikilinin film gibi işlediği kliplerine de fena halde takığız. The Blaze’i, One Love Festival kapsamında Birlikte Güzel Sahnesi’nde izleyeceğiz. Birlikte Güzel Sahnesi’nde izleyeceğimiz diğer isimlerse İngiltere çıkışlı electro-pop üçlüsü Years & Years; soul ve blues sahnesinin son yıllardaki harika çocuğu Michael Kiwanuka, Amsterdam’dan afrobeat tınılarıyla Jungle by Night ve sahneyi özel konuklarıyla ele geçirecek Kamufle & Brothers projesi.

Festival kapsamındaki “Kendine Has Sahnesi”nde de özel bir performans bizleri bekliyor. Yerli sahnede son yıllarda tozu dumana katan Ezhel ve Büyük Ev Ablukada, birlikte hazırladıkları özel performansı ilk kez One Love’da sahneleyecek. Danimarkalı müzisyen Oh Land, son albümünün ardından dünyanın dört bir yanına uzanan bir turneye başlayan Gaye Su Akyol, bu yıl haklı bir şekilde festivallerin aranan grubu olan Gözyaşı Çetesi, Tantana ailesinin duygu yüklü grubu Ati ve Aşk Üçgeni ve İngiltere’nin dikkat çeken şarkı yazarlarından Skinny Pelembe de bu sahnede.

Yine Parkorman’da, kürasyonu Red Bull tarafından yapılan diğer sahne elektronik müziğin Avrupa’daki en prestijli festivallerinden Dekmantel’in kurucularını Dekmantel Soundsystem setiyle ağırlayacak. Amsterdam Red Light Radio ailesinin fertlerinden DJ ve prodüktör Max Abysmal, Lobster Theremin ve Dekmantel etiketiyle yaptığı yayınlarla radarımıza giren Palms Trax’le Türkiye’den Ece Özel ve Kerem Akdağ kabine geçecek. Audioban Music Embassy Sahnesi’nde de yerli bağımsız müzik sahnesinin dikkat çeken ekipleri In Hoodies, Hedonutopia, Mind Shifter, Ikaru ve Al’York’u dinleyeceğiz.

One Love Festival 15 kapsamında Volkswagen Arena’da kurulacak King Sahnesi ise festivalin gece programına ev sahipliği yapıyor. Sabahın ilk ışıklarına dek dans vaat eden bu sahnede diskodan teknoya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna, Jeton Records’ın kurucusu Ferhat Albayrak ve İngiliz DJ ve prodüktör George Thompson’ın projesi Black Merlin, temponun bir an bile düşmediğinden emin olacak isimler.