Ozark uzantısı bir projenin ayak sesleri

Ekran yolculuğuna 2017’de başlayan ve gerek ilmek ilmek işlediği suç dünyasını yansıtma biçimi, gerek kalbürüstü oyunculuk performansları sebebiyle Netflix’in öne çıkan yapımlarından birine evrilen Ozark, şimdiye dek Emmy’den Altın Küre’ye, Oyuncular Birliği’nden Yönetmenler Birliği’ne sayısız otoritenin radarına girmeyi başardı. Chicago banliyölerindeki hayatlarını aniden geride bırakıp, kara para aklama amacıyla Missouri’nin Ozarks bölgesinde yeni bir hayata başlayan Byrde ailesinin öyküsü; kapitalizmi, aile dinamiklerini ve sıradan gözüken insanların hayatta kalma mücadelesini yakın plana alıyordu.

Pandeminin çekim takvimini etkilemesi sonucu iki parçaya bölünen 4. ve final sezonunu, 29 Nisan’da yayımlanan son yedi bölümüyle noktalamıştı Ozark. Finalin üzerinden henüz bir ay bile geçmedi ama dizinin popülaritesi bir spin-off projesinin ayak seslerini duyurmaya yetti. 

(Dikkat, sürprizbozan:

Yapımcılardan Chris Mundy’nin TVLine’a verdiği demece göre, ortada kesin bir durum olmasa da yaratıcı ekibin gündeminde böyle bir konu mevcut. Olası projenin Ozark uzantısı olsa bile kendine özgü bir karakterinin bulunacağı konusunda garanti veriyor Mundy. Öte yandan serinin belki de en sevilen, bir spin-off’un odağında yer alması arzulanan karakterinin finalde öldürülmesi de soruluyor kendisine. Mundy hayranların isteklerini anladığını fakat öyküyü tekrar ziyaret etmenin birçok yolu olduğunu söylemekte.

Jason Bateman, Laura Linney ve Julia Garner’ın başrolleri paylaştığı Ozark final sezonuyla bu seneki Emmy töreninde nasıl bir performans sergileyecek, merak konusu.