Pa Salieu ve slowthai’den baş döndüren klip: “Glidin’”

İngiltere rap sahnesinin son yıllarda çıkardığı en ilginç müzisyenlerden ikisi, Pa Salieu ve slowthai, Glidin’ isimli yeni bir tekli için güçlerini birleştirdi. İkilinin kendilerine has rap stillerinin iyi bir harmanı olan şarkının videosunu ise Ed Sheeran, Stormzy, Skepta, Mahalia ve daha birçok sanatçıyla birlikte çalışan KC Locke çekti.

Bir yastıklı hücreden oturma odasına uzanan çeşitli ölçekler arası mekânlarda, havada uçuşan baltalar ve beyzbol sopaları arasında, ikindi çayının tadı çıkarılamadan etrafı parçalamaya girişilen, bol renkli, bol desenli, vertigo etkili klip hemen şurada.

İkilinin yakın zamanlı diğer projeleri

Pa Salieu’nün yaşam ve ölüm hakkında sert sözlere sahip, maceracı, bulaşıcı parçalarıyla büyük beğeni toplayan ilk albümü Send Them To Coventry geçtiğimiz kasımda çıkmıştı. Albümden sonra Ghetts ve BackRoad Gee iş birliği ile No Mercy isimli bir tekli yayınlayan rapçi, ocak ayında da BBC Music’in geçmiş yıllarda Michael Kiwanuka, Years & Years, Celeste gibi müzisyen ve gruplara verdiği Sound of 2021 ödülüne uzandı.

slowthai ise şubatta, ikinci albümü TYRON’ı yayımladı. Cesur politik duruşu sebebiyle bir sonraki adımı hep merak uyandıran müzisyene Skepta, A$AP Rocky, Dominic Fike, Denzel Curry, James Blake ve Mount Kimbie eşlik etmişti bu projede.

İkili, slowthai’nin organizasyonu olan 1 günlük Happyland Festivali’nde yeniden bir araya gelecek. 25 Eylül’de, Northampton’da gerçekleşmesi planlanan etkinliğin line-up’ındaki diğer isimler beabadoobee, Easy Life, Ethan P. Flynn, Greentea Peng, IDLES, Izzie Gibbs ve Shygirl.

Yazı: İlayda Güler