Beşinci Palmiyeler albümü artık aramızda: “İkimiz”

Mertcan Mertbilek, Rana Uludağ, Tarık Töre ve Barış Konyalı’dan oluşan Palmiyeler, beşinci albümü İkimiz’i yayımladı. Yani yaz gerçekten başladı!

Advertisement

Geçtiğimiz haftalarda dinlemeye açılan “İkimiz” ve “Yollar” parçalarıyla birlikte toplam dokuz şarkıdan oluşan albümde iki de enstrümantal kayıt yer alıyor. Evde olma hissini damarlarında taşıyan son albüm Şeytan Odama Geldi, Palmiyeler diskografisinin en ayrıksı tınlayan işlerinden biriydi. Yeni albümle ferah bir esinti savuran, salaş Palmiyeler sound’una geri dönüyoruz. 

Vintage gitar tonlarıyla bezeli “Gül Renkli Şafak”, oyunbaz melodileriyle dile dolanan “Bakma Ona Buna”, grubun imza tınılarıyla albümü kapatan “Bilseydim”; İkimiz’den ilk favorilerimiz. Albümle birlikte “Shick & Schön” parçası için sade bir lirik klip de paylaşıldı. Mertcan Merbilek’i (ve kedisini) elinde gitarıyla parçayı söylerken izlediğimiz klip hemen aşağıda.

Palmiyeler, bu hafta sonu Gezgin Salon Festivali kapsamında Parkorman’da sahne alacak. Moderat, Tamino, Jakuzi, L’Impératrice, Kit Sebastian, Cigarettes After Sex gibi isimlerin de çalacağı festivalin detayları burada