Palmiyeler ve şeytan, iyi ki odamıza geldi

2020’yi son iki yıldaki teklilerinin bir derlemesi olan Ben-Hür albümüyle kapatan Palmiyeler, yeni yılda da hız kesmiyor. Şeytan Odama Geldi isimli dokuz şarkılık yeni Palmiyeler albümü yayında.

Ağır ağır yanan, psikedelik bir western filminin müziği gibi tınlayan “Doğan Güneş Bizi Yakar”la açılan albümde, geçtiğimiz haftalarda paylaşılan “Masum Bir Kedi” ve “Aslında, Galiba” parçaları da yer alıyor. Palmiyeler diskografisinin belki de en dingin albümü olan Şeytan Odama Geldi, yer yer grubun rock’n’roll damarının kabardığı anları da barındırıyor. “Köpekler” ve “Sonuçta Farklı Kafalar”, tansiyonun birazcık olsun yükseldiği parçalar. 

Bir ninniyi andıran “Perdeyi Arala” ile sona erdiğinde yeniden ve hızla başlat tuşuna basacağınıza şüphe yok. Zamanın ruhuna fazlasıyla uygun bir albüm Şeytan Odama Geldi. Kalabalıklar hâlinde zıplayıp hoplayarak, hep bir ağızdan eşlik edilen Palmiyeler şarkıları yerine yalnızlığa dost olacak türden melodiler serpiştiriyor. 

Grubun solisti ve şarkı yazarı Mertcan Mertbilek’in Yasemin Yasu’yla birlikte hazırladığı nefis “Aslında, Galbia” klibini henüz izlemediyseniz, daha fazla beklemeyin.


Yükleniyor...