Panda Bear’den yeni klip: “Token”

Animal Collective üyesi Noah Lennox’ın sınır tanımayan solo projesi Panda Bear, yeni albümünü 8 Şubat’ta yayınlıyor. Albümden gelen yeni iştah açıcı, Dean Blunt imzalı tuhaf mı tuhaf bir kliple birlikte paylaşıldı.

“Token”, yeni Panda Bear albümü Buoys’tan duyduğumuz ikinci şarkı oldu. Domino Records etiketiyle yayınlanacak albüm, Panda Bear’in 2015 yılında yayınladığı nefis stüdyo albümü Panda Bear Meets The Grim Reaper’dan bu yana kaydettiği ilk uzunçalar olacak. Buoys’un kayıtları Lennox’ın bir süredir yaşadığı şehir olan Lizbon’da Rusty Santos eşliğinde gerçekleşti. Santos’un Panda Bear’in Person Pitch ve Animal Collective’in Sung Tongs albümlerinin prodüksiyonlarında çalışmış olduğunu da hatırlatalım.

Inga Copeland, Mica Levi ve Delroy Edwards gibi isimlerle yaptığı iş birlikleri, sıra dışı solo kayıtları, tuhaf kitapları ve son dönemde daha sık karşımıza çıkan video çalışmalarıyla sanatın birçok farklı ucuna temas eden Dean Blunt’ın imzasını taşıyan yeni Panda Bear klibi, ilginç uyarılarla başlıyor. Hikâyeye göre bu klibi çekmek üzere çalışmalara başlayan Dean Blunt, bir noktada aklını kaybetmiş ve tüm fikirlerini, hatta şarkının kendisini unutmuş. Klipte izleyeceğiniz görüntüler ise Dean Blunt’ın keyifli olduğu anlar…