Pandeminin iyice zorlaştırdığı şartlarda, “Türkiye’de Müzisyen Olmak”

Altı bölümlük mini belgesel serisi Türkiye’de Müzisyen Olmak, özellikle pandemi sürecinde müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanıyor. Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan serinin “ben insan değil miyim?” isimli ilk bölümü yayında.

Müzik sektörünün farklı katmanlarından sanatçılar, emekçiler, mekânlar pandemiyle birlikte hayatlarını sürdürebilmek için büyük bir mücadele içine girmişken, bu belgesel serisinin üzerinde durduğu konular ve başlattığı tartışma çok değerli. Serinin ilk bölümünde Cahit Berkay, Cenk Erdoğan, Melek Mosso, Balık Ayhan, Kerem Kabadayı gibi müzisyenlerle birlikte Burçin Turna ve Serkan Fidan gibi hem sanatçı menajerliği hem mekân işletmeciliği yapan isimlere de mikrofon uzatılmış. Konser iptalleri ve ardındakiler, hayatta kalabilmek adına farklı işlere yönelen müzisyenler, ülkedeki kriz yönetimi ve benzeri başlıkların peşine düşüldüğü yapıldığı ilk bölüm hemen aşağıda.

Serinin diğer bölümlerinin çekimleri devam etmekte fakat yayın takvimine dair bir bilgi henüz paylaşılmadı. Türkiye’de Müzisyen Olmak’ın sonraki bölümlerinden haberdar olmak için Sonki3dört YouTube kanalını takip edebilirsiniz.

Yükleniyor...