Parham A.G cover partisinde ikinci halka

Parham A.G, farklı estetiklerden favori şarkıları yorumladığı cover serisinin ilk bölümünü temmuz ayında Bunları Çaldım adıyla yayımlamıştı. Palmiyeler ve Second coverlarının ardından sırada Nilipek. ve Fanikedi’den birer şarkıyı Parhamlaştırdığı yeni ikilisi Bunları da Çaldım’da.

Nilipek.’in 2020 albümü Mektuplar’da yer alan “Yaprak”, bir emocore şarkısı olarak yeniden hayat bulmuş. Fanikedi’nin beş yıl önce paylaştığı Biraz Ciddi Olsan’dan “Çok Da Farklı Değiliz” ise yalın hâlinden taşıp bir 90’lar rüzgârına bulanmış. Eingang Records etiketli EP serisinin devamında nasıl sürprizlerle karşılaşacağız, merak konusu. Parham A.G ile yakın gelecek planlarını konuşup, bir de cover fantezisi oyunu oynadığımız röportajı da buradan okuyabilirsiniz.

Bağımsız müzik sahnesini yakından takip eden biriyseniz, Parham A.G en sık karşılaştığınız isimlerdendir muhtemelen. Frozen Cloudsta davulların başında, Secondın güncel kadrosunda gitarda, Gayya Kolektifin birçok farklı disiplini kesiştiren faaliyetlerinin arkasında ve nice grup ya da oluşumla daimi üretim hâlinde kendisi. Tabii bir yandan da solo Parham A.G kayıtları, farklı formatlarda gruplanarak akmaya devam ediyor.

Bunları da Çaldım şarkılarını ve dahasını canlı canlı dinlemek isteyenleri de 17 Eylül Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşecek Vans Music Night’a bekliyoruz. Özgün Semerci, Parham A.G ve Samet Çiçek sahnede olacak. Detaylar burada.