Vans Music Night: Özgün Semerci, Parham A.G, Samet Çiçek

Bant Mag. – Vans ortaklığıyla sonbahar boyunca farklı mekânlarda gerçekleşecek Vans Music Night konserlerinin ilki 17 Eylül’de, Bant Mag. Havuz / Bina’da. Uzun süredir birlikte de üreten üç müzisyen; Özgün Semerci, Parham A.G ve Samet Çiçek peşi sıra sahnede olacak. Tabii kimi düetlere ve sürprizlere de hazırlıklı olun!

Özgün Semerci

Punk grubu Second’la hayatımıza giren Özgün Semerci, ilk solo kaydı Bulandı Sularım’ı 2016’da, banjonun başrolde olduğu bir diğer albümü A Nightmare on Clawhammer Banjo’yu da ondan üç yıl sonra yayımlamıştı. “Delik”, “Yalan Yok” gibi güzelliklerin de dâhil olduğu bir dizi tekli sayesinde şarkı yazarlığını ince dokunuşlarla genişletmeyi sürdüren Semerci’nin son numarası ise Second’daki ortağı Kerem Brumend ile birlikte kaydettiği “O Da Biraz Haklı”. Geçtiğimiz martta dinlemeye açılan parça, “Kalbimde kasırgalar of, her yer her yerde.” diye yakınırken bir yandan da “Sahiplen beni, kurtar bu barınaktan.” sözleriyle partnerinden kendisine bir el uzatmasını bekleyen birine ses veriyor.

Parham A.G

Parham A.G, yerli bağımsız müzik sahnesini yakından takip edenler için oldukça tanıdık biri. Frozen Clouds’ta davulların başında, Second’ın güncel kadrosunda gitarda, Gayya Kolektif’in birçok farklı disiplini kesiştiren faaliyetlerinin arkasında ve nice grup ya da oluşumla daimi üretim hâlinde. Tabii bir yandan da solo kayıtları, farklı formatlarda gruplanarak akmaya devam ediyor. Bunlardan en günceli olan Bunları Çaldım’da ise çocukluk yıllarında dinlediği müzisyenlerin yeni üretimlerinden ikisine nostaljik bir bakışla yorumluyor. Özgün Semerci’nin geçtiğimiz yıl yayımladığı “Bomboş”’u, Kilink üyelerinin temelini oluşturduğu Palmiyeler’in ilk parçalarından “Kalbimdeki Bıçak” takip ediyor. Serinin ikinci yayını, Bant Mag. Havuz / Bina konserinden hemen önce, 15 Eylül’de yayında olacak.

Samet Çiçek

Bağımsız sahnede uzun yıllardır üretimlerini sürdüren Samet Çiçek, müziğin yanı sıra animasyon ve gastronomi alanında da aktif. Mizahi sözleri neşeli seslerle ördüğü şarkılarıyla her defasında yüzleri gülümsetmeye, umut vermeye devam ediyor. Biten bir ilişkinin ardından yeni bir sayfa açmaya giden yolculuğa tanık eden “Tavşan Humması” ve  “Güzel çillerinden öpesim var / Seni halıya sarıp götüresim var” sözleriyle yeni birinin yörüngesine girme sürecinden bahsettiği “Şeftali”, Samet Çiçek’in 2022’ye bıraktığı iki tekliydi; tabii şimdilik.

Kapı açılış: 21.00
Kapasite 50 kişiyle sınırlı.
*Katılım ücretsiz. (Etkinlik günü Bina giriş kattan giriş biletleri temin edilebilir.)

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/