Patrick J. Adams mahkeme salonundan beyzbol stadyumuna

Suits dizisinde süper yetenekli avukat Mike Ross’u canlandıran Patrick J. Adams, Penny Marshall’ın 1992 tarihli filmi A League of Their Own’unun Amazon tarafından hazırlanan remake dizisinde önemli bir role hazırlanıyor.

Advertisement

Marshall’ın gerçek hayattaki All-American Kadınlar Profesyonel Beyzbol Ligi hakkındaki düşüncelerinin yeni bir yaklaşımı olarak tanımlanan dizi, profesyonel beyzbol oynamayı hayal eden bir kadın neslinin ruhunu somutlaştırıp yeni karakterlerle önümüze çıkaracak.  

Yeniden çevrimin yayımlanacağı Amazon, hikâyesini şu sözlerle anlatıyor:

“Dizi, hem ligde hem de lig dışında sahaya doğru kendi yollarını çizen yepyeni bir karakter grubunun yolculuğunu izleyerek ırk ve cinselliğe daha derin bir bakış atıyor”.

Oyuncu kadrosunda Broad City’den tanıdığımız Abbi Jacobson ve Parks & Recreation’ın Ron Swanson’ı Nick Offerman da var. Suits’in yıldızı Patrick J. Adams, dizi uyarlamasında Carson’ın (Abbi Jacobson) yakışıklı partneri Charlie’yi oynayacak. Charlie, II. Dünya Savaşı sırasında denizaşırı savaştan kısa bir süre sonra dönmüş ve eşiyle vakit geçirmek için can atan bir karakter. 

A League of Their Own, Field Trip Productions ile birlikte Amazon Studios ve Sony Pictures Television’ın ortak yapımı. Oyunculardan Abbi Jacobson da yapımcı kadrosunda. Çekimlerine temmuz ayında başlanan dizinin pilot bölümünü Jamie Babbit yönetti.

Yazı: Cerensu Bartu